عضو کمیسیون بودجه مجلس خبر داد

مدیرعاملان میلیونی جایگزین مدیران میلیونی قبلی شدند

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: برخی افراد منصوب شده به جای مدیرعاملان میلیونی بانک‌ها، خود حقوق‌های 40 و 30 میلیون تومانی دریافت می‌کرده‌اند و از وام‌های 390 میلیونی و همچنین 297 میلیونی استفاده کرده‌اند.

مدیرعاملان میلیونی جایگزین مدیران میلیونی قبلی شدند

گیلان خبر: حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتصاب مدیرانی با سابقه دریافت حقوق‌های کلان و وام‌های چند 100 میلیونی به جایگزینی مدیرعامل بانک‌های رفاه و مهر ایرانیان گفت: چنانچه در روند انتصاب افراد جایگزین در مدیرعاملی بانک‌ها درست عمل نشود کل کار انجام شده برای برخورد با تخلفات صورت گرفته را دچار اخلال می‌کند.

وی ادامه داد: برخی افراد منصوب شده به جای مدیرعاملان میلیونی بانک‌ها، خود حقوق‌های 40 و 30 میلیون تومانی دریافت می‌کرده‌اند و از وام‌های 390 میلیونی و همچنین 297 میلیونی استفاده کرده‌اند.

حاجی دلیگانی در همین زمینه گفت: عدم دقت در انتخاب افراد جایگزین در مدیرعاملی بانکها و انتصاب افرادی که سابقه روشنی در مسائل مالی ندارند اعتماد مردم نسبت به مسئولین را با مشکل مواجه می‌کند که این امر به مصلحت نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: برخورد با موضوع دریافت حقوق‌های غیر متعارف دو مرحله دارد یکی عدل مدیران متخلف و برخورد قضایی با آنها و استرداد مبالغ برداشت شده به بیت المال و از سوی دیگر لازم است برای اینکه کار نتیجه ای لازم را در پی داشته باشد افرادی به این سمتها انتخاب شوند که سوابق سویی در دریافت حقوق و مزایایشان نداشتند.

حاجی دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر افرادی با سابقه سوء دریافت سود و مزایا به مدیرعاملی بانکها منصوب شوند روند را دچار مشکل می‌کند و تنها سرو صدایی انجام شده و هدف کنار گذاشتن افراد متخلف از گردونه مدیریتی کشور بوده محقق نخواهد شد و کار ابتری انجام شده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 17045

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر