سفر مخفیانه سفیر انگلیس در« ریاض »به« قاهره»

منابع نزدیک به سفارت انگلیس در عربستان سعودی گزارش دادند که سفیر انگلیس برای بررسی فعالیت‌های اخوان المسلمین، مخفیانه به قاهره سفر کرده است.

سفر مخفیانه سفیر انگلیس در« ریاض »به« قاهره»

گیلان خبر : به نقل از پایگاه خبری «العربی»، منابع نزدیک به سفارت انگلیس در عربستان گزارش دادند که «سر جان جنکینز» سفیر انگلیس در ریاض برای بررسی فعالیت‌های اخوان المسلمین به قاهره سفر کرده است.

بر اساس این گزارش جنکینز از دو روز گذشته در قاهره به سر می‌برد و چند دیدار با مقامات مصری از جمله «محمد ابراهیم» وزیر کشور مصر داشته است.

منابع نزدیک به سفارت بریتانیا در قاهره نیز اعلام کردند که این دیدارها درباره آنچه «جنایات اخوان» نامیده شده و رویکرد و روش، فعالیت‌های اخوان المسلمین در مصر و کشورهای عربی صورت گرفته است.

از سوی دیگر «محمد سویدان» رئیس کمیته روابط خارجی حزب «آزادی و عدالت» شاخه سیاسی اخوان المسلمین اعلام کرد که جنکینز با هیچ یک از رهبران اخوان در مصر دیدار نکرده و درخواستی برای دیدار آنها نداشته است.

در همین زمینه نیز یکی از رهبران اخوان که خواست نامش فاش نشود گفت که به مقامات انگلیسی اعلام کرده‌اند که اخوان المسلمین آماده‌ است تا با مقامات انگلیسی در زمینه کمیته بررسی که «دیوید کامرون» نخست وزیر این کشور درباره فعالیت‌های اخوان ایجاد کرده ، دیدار کنند.

جنکینز پیش از قاهره به اردن نیز سفر کرده بود و با تعدادی از رهبران اخوان المسلمین این کشور از جمله «زکی بنی رشید» معاون دبیر کل اخوان اردن و «حمزه منصور» دبیر کل حزب جبهه عمل اسلامی دیدار کرده بود.

نخست وزیر بریتانیا اوایل آوریل گذشته، تحت فشار رهبران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و امارات و عربستان، خواستار تشکیل کمیته‌ای برای بررسی نوع فعالیت اخوان المسلمین و دیدگاه‌های این گروه در مصر شده بود.

کد مطلب: 173

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر