سخنگوی جنبش نجباء عراق

همه طوائف عراق از کمک سردار سلیمانی برای مبارزه با داعش بهره‌مند هستند

سخنگوی جنبش نجباء عراق با تاکید بر اینکه کردستان عراق و بسیاری از مناطق دیگر این کشور با حمایت‌های مستشاری سردار سلیمانی از دست داعش نجات یافت، گفت: کمک‌های فرمانده سپاه قدس ایران مشمول طائفه‌ای خاص در عراق نیست.

همه طوائف عراق از کمک سردار سلیمانی برای مبارزه با داعش بهره‌مند هستند

گیلان خبر: «هاشم الموسوی»، سخنگوی جنبش النجباء یکی از گروه‌های بسیج مردمی عراق ضمن انتقاد از حملات رسانه‌ای برخی سیاستمداران عراقی علیه حضور سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عملیات ضد داعش در عراق تاکید کرد: آنها چهره سیاسی گروهک تروریستی داعش هستند.

وی افزود: سردار سلیمانی به درخواست دولت عراق و به عنوان مستشار نظامی به نیروهای امنیتی عراق کمک می‌کند و تاکتیک نظامی برای مبارزه با داعش ارائه می‌دهد.

الموسوی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی در کمک به مناطق و طوائف مختلف عراقی برای نجات از داعش تمایزی قائل نمی‌شود، افزود: بسیاری از مناطق سنی نشین عراق با حمایت مستشاران نظامی ایران آزاد شد.

وی افزود: زمانی که داعش به دروازه‌های اربیل رسیده و شهر در حال سقوط بود حاج قاسم سلیمانی با حضور سریع در اربیل و سازماندهی نیروهای پیشمرگه در عرض چند ساعت ورق را به نفع عراق بازگرداند.

سخنگوی جنبش نجباء عراق تصریح کرد: خوب است سیاستمداران عراقی به جای این نگرانی های بیجا به خرابی هایی که آمریکا در رمادی به بار آورده و هزاران باب از خانه های این شهر را به بهانه پیگرد بقایای داعش نابود کرده است، اعتراض کنند.

موسوی گفت: در واقع امر این سیاستمداران منتقد، شاخه سیاسی داعش در عراق هستند.

سخنگوی جنبش نجباء عراق در بخش دیگری از سخنانش  گفت: بسیج مردمی با همه گروه های زیر مجموعه آن هر گونه توهین و جسارتی به این تشکل رسمی را تحت پیگرد قضایی قرار می دهد.

موسوی تاکید کرد: بسیج مردمی پرونده های زیادی در خصوص تلاش سیاستمداران عراقی برای بدنام کردن و وارد آوردن دیگر اتهامات طائفه ای به این تشکل مورد حمایت دولت آماده کرده است.

انتشار اخباری غیر رسمی از حضور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عملیات آزاد سازی پیش روی موصل از دست داعش، سوژه روز برخی رسانه‌های منطقه و غربی شده است.

در آستانه  عملیات آزاد سازی شهر موصل، پایتخت داعش در عراق، برخی رسانه‌ها و محافل سیاسی از نارضایتی برخی محافل سیاسی عراق از حضور این فرمانده ایرانی در عملیات آزاد سازی موصل خبر می‌دهند.

برخی سیاستمداران همدست داعش بر این باورند حضور سلیمانی در این عملیات می‌تواند به تنش‌های فرقه ای در عراق دامن زده و تلاش‌های دولت بغداد را در این راستا ناکام گذارد.

با این حال سخنگوی دولت عراق بدون اشاره به حضور یا عدم حضور سردار سلیمانی در جبهه عملیات علیه داعش در موصل تنها به گفتن این نکته بسنده کرده که حضور نیروهای مستشاری و فرماندهان ایرانی در عراق همانند حضور مستشاری نیروهای آمریکایی علیه داعش است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 18126

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر