فلاحت‌پیشه در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس

بعضی نمایندگان مجلس نهم به خاطر سوالات و تذکرات خود از حقوق‌شان محروم شدند

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس گفت: عده‌ای از نمایندگان مجلس نهم به خاطر انجام وظایف نظارتی حقوق خود را هم نمی‌توانند دریافت کنند و حتی برای حقوق خود نیز به دنبال کسانی می‌دوند که در دوره نمایندگی به آنها تذکر داده و از آنها سوال می‌کردند.

بعضی نمایندگان مجلس نهم به خاطر سوالات و تذکرات خود از حقوق‌شان محروم شدند

گیلان خبر: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ناظر به ماده 214 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: بلافاصله پس از سوگند هیات‌رئیسه من دو طرح تحقیق و تفحص راجع به بحث و دیگری هم راجع به پرونده‌های حقوقی فی‌مابین ایران و ایالات متحده آمریکا و عملکرد دفتر حقوقی ریاست جمهوری تقدیم کردم که متاسفانه هنوز روند طبیعی خود را نگرفته است.

وی افزود: تحقیق و تفحص دیگری نیز تقدیم شد درباره موافقتنامه‌ها و قراردادهای دوره پسابرجام که این هم به نتیجه نرسیده است. خواهشم این است که از هیات‌رئیسه و مسئولین مربوطه بخواهید نتیجه را به ما اعلام کند.

فلاحت‌پیشه در تذکر دیگری ناظر به ماده 21 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: من این موضوع را به عنوان تذکر به شما نمی‌گویم بلکه به عنوان همکار مطرح می‌کنم. این روزها شاهد حضور نمایندگان مجلس نهم در راهروهای مجلس هستیم که احساس می‌شود به آنها ظلم می‌شود.

وی با تقسیم نمایندگان دوره گذشته مجلس به دو دسته خاطرنشان کرد: عده‌ای با  ملاحظات امورات خود را پیش بردند و اکنون هم که رای نیاوردند در جایی منصبی گرفتند اما عده‌ای دیگر که به خاطر انجام وظایف نظارتی مغضوب واقع می‌شوند و بعضا حقوق خود را هم نمی‌توانند دریافت کنند. و نه منصب و جایگاهی دارند و حتی برای حقوق خود نیز به دنبال کسانی می‌دوند که در دوره نمایندگی که زمانی به آنها تذکر داده و از آنها سوال می‌کردند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: ما هم یک روز رای نخواهیم آورد. من نمی‌گویم این وظیفه رئیس مجلس است اما اخلاقا هیات رئیسه در قبال این مسئله مسئول است.

گزارش ها حاکی است؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تذکر اول فلاحت‌پیشه بیان داشت: من به دوستان گفته‌ام که عزیزانی که تحقیق و تفحص دارند سوابق را در اختیارشان بگذارند و راه‌های دیگری را هم که وجود دارد مطرح کنند و اگر اصرار داشتند به تحقیق و تفحص انجام شود. علت همان است که در سال‌های قبل تعداد تحقیق و تفحص‌های صورت گرفته بسیار ولی آنهایی که به نتیجه رسیده است کم است.

لاریجانی گفت: لذا گفتیم با مشورت خودشان اگر از ماده 236 استفاده کنند کارشان راحت‌تر به نتیجه می‌رسد اما اگر نخواستند تحقیق و تفحص را به اجرا خواهیم گذاشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درباره تذکر دوم شما نیز حتما پیگیری خواهیم کرد و اگر مواردی باشد مراجعه کنند دنبال خواهیم کرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 18146

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر