واحدی

دولت حل مشکلات را به زلف برجام گره زده و ناکامی‌اش را به منتقدان ربط می‌دهد

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: ناکامی دولت در حل مسائل سیاسی و اقتصادی این بود که همه چیز را به زلف برجام گره زده بود و حالا که با برجام موفقیتی حاصل نشد ناکامی‌ها را به گردن دولت قبل و منتقدان می‌اندازند.

دولت حل مشکلات را به زلف برجام گره زده و ناکامی‌اش را به منتقدان ربط می‌دهد

گیلان خبر: محمد واحدی عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت علت ناکامی دولت یازدهم در مسائل سیاسی و اقتصادی را به سیاست‌های این دولت مرتبط دانست و گفت: دولت نمی‌خواهد به اشتباهاتش اعتراف کند و به همین دلیل تمام مسائل را به گردن دولت قبل می‌اندازد در حالی که سیاست دولت برای حل مشکلات اقتصادی و سیاسی اشتباه بود.

وی افزود: دولت اعتقادی به فعالیت جدی اقتصادی نداشته و بازار را تعطیل کرده است به طوری که در حال حاضر بازار راکد است و این وضعیت مردم را ناراضی می‌کند. زیرا در حالی که نقدینگی دو برابر شده ولی کاری انجام نمی‌شود. 

واحدی ادامه داد: این مسائل ربطی به تحریم و دولت قبل ندارد. گویا دولت یازدهم خودش اعتقادی نداشته که پول در دست مردم خرج شود و این مسئله شاید به دلیل عدم بروز تورم صورت گرفته است که فقط پول در دست عده‌ای از مدیران خاص است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: دولت از ابتدا برنامه داشت و برنامه‌اش این بود که برجام محقق شود و همه چیز را بر زلف برجام گره زد که این کار اشتباه بود و حالا نمی‌خواهد اشتباه را قبول کند. 

واحدی گفت: حتی در رابطه با هویت ملی و احترام به پاسپورت وعده‌هایی دادند که آن هم محقق نشد، اگر منظورشان از هویت ملی این بود که دنیا ما را به متمدن بودن،‌بشناسد با این کوتاه آمدن‌ها این مسائل محقق نمی‌شود زیرا ما هر گاه کوتاه آمدیم آنها یک قدم پیش آمدند و در حال حاضر نه تنها ارزش پاسپورت ما بیشتر نشد بلکه کمتر شده به طوری که حتی مسئولان رسمی کشور نمی‌توانند برای ورود به خاک آمریکا پاسپورت بگیرند.

وی اضافه کرد: اوضاع کشور برای کسانی که می‌خواهند از خارج به داخل بیایند نیز بدتر شده است زیرا افرادی که ویزای آمریکا دارند اگر به ایران بیایند باید دوباره ویزا بگیرند که کسی به این کار تن نمی‌دهد. در حالی که پیش از برجام رفت و آمد تجار و رفت و آمد افراد علمی به ایران بسیار بهتر از شرایط فعلی بود.


منبع: فارس

کد مطلب: 18601

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر