ادامه فرافکنی‌های ضد ایرانی از سوی اماراتی‌های عصبانی پس از انهدام ناو «سویفت»

وزیر مشاور در امور خارجه امارات بار دیگر ادعای ارسال سلاح‌های ایرانی برای انصارالله یمن را تکرار کرد و افزود: این اقدامات فقط جنگ را طولانی می‌کند.

ادامه فرافکنی‌های ضد ایرانی از سوی اماراتی‌های عصبانی پس از انهدام ناو «سویفت»

گیلان خبر: «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات اعلام کرد افزایش حملات از سوی انصارالله در یمن که از طریق ارسال سلاح ایرانی برای آنها صورت می‌گیرد ، هدف قرار دادن ناو اماراتی و تعرض به مرزهای عربستان فقط به دنبال نابودی راه‌حل سیاسی است و این اقدامات نتیجه‌ای جز طولانی کردن جنگ ندارد.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: هدف قرار دادن ناو «سویفت» توسط حوثی‌ها یک حمله برنامه‌ریزی شده است که هدف آن کنار زدن راه‌حل سیاسی ارائه شده از سوی سازمان ملل برای حل مساله یمن و نیز چیدن یکطرفه مقدمات سیاسی از جمله تعیین نخست‌وزیری غیرمشروع است.

جنبش انصارالله یمن شنبه این هفته اعلام کرد که یگان موشکی ارتش یمن یک ناو جنگی ائتلاف عربی-سعودی را در سواحل المخا (جنوب غرب) هدف قرار داده و منهدم کرده است.

وزارت خارجه امارات ابتدا در واکنش به این خبر و تکذیب ادعای نیروهای یمنی، اعلام کرد که یکی از کشتی‌های غیر جنگی این کشور در نزدیکی‌های تنگه باب المندب یمن دچار سانحه و غرق شده است.

نیروهای انصارالله ساعاتی پس از انتشار این خبر، ویدیوئی از لحظه شلیک و برخورد موشک سطح به سطح به کشتی امارتی منتشر کردند.

امارات و فرماندهی ائتلاف ضد یمن به سرکردگی عربستان سعودی برای سرپوش گذاشتن بر این رسوایی و تداوم شکست‌های خود اعلام کردند که کشتی‌ای که مورد اصابت موشک نیروهای یمنی قرار گرفته، حامل کمک‌های انسان دوستانه بوده است اما سازمان ملل آن را تکذیب کرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 19519

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر