قدیانی مطرح کرد

دلیل رفتار دوگانه دولت در برخورد با رسانه‌ها بی اطلاعی است یا عوام‌فریبی

رئیس سازمان بسیج علمی کشور گفت: دولت در برخورد با رسانه‌ها رفتارهای دوگانه‌ای دارد و رفتارها طوری است که کسی نمی‌تواند به دولت نقد وارد کند ولی برای نقد نظام مشکلی نیست.

دلیل رفتار دوگانه دولت در برخورد با رسانه‌ها بی اطلاعی است یا عوام‌فریبی

گیلان خبر: حسین قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی کشور  در بازدید از غرفه باشگاه خبری توانا در نمایشگاه مطبوعات با بیان اینکه نوعی سرگشتگی و سیاسی‌کاری در دولت در حال اتفاق است، گفت: دولت در برخورد با رسانه‌ها رفتار دوگانه‌ای دارد که این مسئله می‌تواند یا از روی عوام‌فریبی یا از روی بی‌اطلاعی باشد، اگر بی‌اطلاعی باشد که پذیرفته نیست رئیس قوه اجرایی از حاشیه مسائل رسانه‌ای مطلع نباشد ولی اگر خدایی نکرده عوام‌فریبی است که بسیار بد است.

وی افزود: به نوعی می‌توان گفت دو چهره یا دو زاویه دید از مجموعه رسانه‌ای دولت می‌بینیم. یکی اینکه در ملا عام آزادی‌گونه رفتار می‌کنند و دیگر اینکه نقد را برنمی‌تابند.

قدیانی گفت: نه تنها سیستم اجرایی بلکه سیستم‌های وابسته به سیستم اجرایی هم عرصه را بر مطبوعات تنگ می‌کند و سیاست دوگانه‌ای را می‌بینیم به طوریکه نقد بر نظام قابل قبول است ولی نقد بر دولت نه.

رئیس سازمان بسیج علمی اظهار داشت: رفتارها به گونه‌ای است که گویا کسی نمی‌تواند به دولت نقد وارد کند ولی برای نقد نظام مشکلی نیست و حتی در این زمینه تشویق هم وجود دارد و در این حوزه بسیار افراطی هم عمل شده است که این مسئله پذیرفته نیست.

قدیانی ادامه داد: مردم ما شعور کافی را دارند و این مسئله را درک می‌کنند. از طرفی می‌گویند قلم‌ها را نشکنید و دهان‌ها را نبندید و از طرفی از رسانه‌ها شکایت می‌کنند. این مسئله بحث عوام‌فریبی است زیرا برخی به راحتی نظام را نقد می‌‌کنند ولی زمانی که از سیستم دولتی نقد شود می‌گویند بروید به جهنم.


منبع: فارس

کد مطلب: 20359

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر