دریادار سیاری در نشست خبری عنوان کرد

ورود نداجا به اقیانوس اطلس برای اولین بار

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تاکنون 3 هزار و 844 فروند کشتی نفتکش و تجاری را در خلیج عدن اسکورت کردیم تا اقتصاد کشور دچار آسیب نشود.

ورود نداجا به اقیانوس اطلس برای اولین بار

گیلان خبر: امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز در نشست خبری که در آستانه 7 آذر روز نیروی دریایی برگزار شد، اعزام 44 ناوگروه به آب‌های ازاد و بین‌تالمللی را نشسانه افقتدا نروی درایی ارتش دانست و گفت: علاوه بر این، تاکنون 5 ناوگروه صلح و دوستی نیز به دیگر کشورها رفته‌اند.

سیاری با تاکید بر استمرار حضور در خلیج عدن به جهت ایجاد امنیت پایدار اظهار داشت: تاکنون 3 هزار و 844 فروند نفتکش و تجاری را در خلیج عدن اسکورت کردیم تا اقتصاد کشور دچار آسیب نشود.

وی تصریح کرد: ما امروز برای تامین تجهیزات و سلاح ها و مهمات مورد نیاز نیروی دریایی به دیگران احتیاج نداشته و همه اینها را خودمان تامین می‌کنیم.

سیاری گفت: برای نخستین بار ناوگروه ٤٤ متشکل از ناوشکن الوند و بوشهر توانستند قاره افریقا را دور بزنند و وارد اقیانوس اطلس شوند و الان این دوناوشکن در بندر دوربان مستقر هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری رزمایش تخصصی زیردریایی ها ظرف ٢ و ٣ روز آینده خهبر دادوئ افزود: در بهمن ماه نیز رزمایش بزرگ دریایی ولایت ٩٥ در شمال اقیانوس هند برگزار می شود.

سیاری ادامه داد: از ابتدای سال جاری نیز ١٥ رزمایش احرا کرده ایم و در زمینه توسعه سواحل مکران نیروی دریایی در حال ساخت ٣پایگاه و ٢ منطقه در این منطقه هستیم.

وی گفت:همچنین رزمایش مشترک امداد و نجات با کشور عمان برگزار خواهد شد و ششمین همایش فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند نیز با حضور بیش از ٤٠ مقام از کشورهای مختلف این منطقه در سال ٢٠١٨ به میزبانی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار می‌شود.


منبع: فارس

کد مطلب: 20639

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر