فعال اصلاح‌طلب:

ترامپ نمی تواند مسیر اصلی برجام را تغییر دهد

فعال اطلاح‌طلب گفت: برجام توافقی بین ایران و جامعه جهانی و اتحادیه اروپا است و بعید است با روی کار آمدن ترامپ مسیر اصلی آن تغییر کند.

ترامپ نمی تواند مسیر اصلی برجام را تغییر دهد

گیلان خبر: حمید صابریان اظهار داشت: در رابطه با مقابله با آمریکا اصلاح‌طلب‌ها و اصول‌گرایان کنار هم هستند و در منافع ملی با اصولگرایان همراه هستیم همان‌طور که اصولگرایان در منافع ملی با اصلاح‌طلب‌ها همراه هستند.

وی با بیان اینکه مسائلی که در زمینه برجام در کشور مطرح شده و می‌شود مسائلی است که باید کارشناسی شده در رابطه با آن صحبت کرد، تصریح کرد: مبنای کارشناسی سخنان رهبر معظم انقلاب در حوزه سیاست خارجی است، همان‌طور که رهبری اشاره فرمودند برای ما هیچ فرقی نمی‌کند که چه کسی در آمریکا سرکار می‌آید، چه ترامپ و چه کلینتون برای ما هیچ تفاوتی ندارد.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه ما سیاست خارجی خودمان را بر اساس نتایج انتخابات آمریکا مدیریت نمی‌کنیم، یادآور شد: کشور ایران، کشور مستقلی است و همچنین بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت آن چیزی که مقام معظم رهبری فرمودند، سیاست خارجه را تنظیم می‌کنیم.

صابریان با بیان اینکه در انتخابات آمریکا با توجه به اینکه به آرای عمومی مردم توجه‌ای نمی‌شود این انتخاب، انتخابات کاملا دموکراتیکی نیست، افزود: همان‌طور که خود فعالان سیاسی در آمریکا هم اشاره کردند، این انتخابات و نظام سیاسی باید اصلاح شود و مردم هم خواستار همین موضوع هستند.

وی گفت: این‌طور که مشخص می‌شود ترامپ انتخاب مردم آمریکا نیست بلکه انتخاب آرای الکترال است که تناسبی با دموکراسی ندارد.

این فعال اصلاح‌طلب در خصوص آینده برجام با روی کار آمدن ترامپ خاطرنشان کرد: قطعا برجام در واقع توافقی بین ایران و جامعه جهانی گروه 1+5 و اتحادیه اروپا بوده و قرارداد دو جانبه‌ای تنها بین ایران و آمریکا نبوده است که در حال حاضر بخواهد با روی‌کار آمدن ترامپ دچار مشکل کلی شود اما شاید حضور ترامپ بر بدعهدی‌های آمریکا اضافه کند ولی در اصل موضوع نمی‌تواند آسیبی بر اصل برجام و توافقات ایران و جامعه جهانی بزند.


منبع: فارس

کد مطلب: 20644

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر