اطلاع نگاشت؛

هتک حرمت مرزها: از مهران به مشهد!

در اطلاع نگاشت هتک حرمت مرزها: از مهران به مشهد! به علت لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد و نامه وی به رئیس جمهور و تخریب آیت الله علم الهدی پرداخته ایم.

هتک حرمت مرزها: از مهران به مشهد!

گیلان خبر: حماسه میلیونی اربعین حسینی باری دیگر با شعار «لبیک یا حسین» با آرمان های شهید کربلا تجدید پیمان کردند. لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد ابزاری شد تا بزرگ ترین تجمع بشری به حاشیه برود. در اطلاع نگاشت زیر علت لغو سخنرانی را بررسی کرده ایم:

هتک حرمت مرزها از مهران به مشهد - کیفیت پایین

دانلود اطلاع نگاشت هتک حرمت مرزها: از مهران به مشهد! با کیفیت بالا

 

 

هتک حرمت مرزها: از مهران به مشهد!

در حالی که دیپلماسی ، برنامه ریزی، تدارک و مدیریت بحران مناسبی برای سیل عشاق اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در مرز زمینی اصلی کشورمان مهران - با عراق صورت نگرفت شاهد هستیم مرزهای ارزشی و عقیدتی داخلی نیز در تلاطم جنجال آفرینی و حاشیه سازی است.

 

یکی از سران فتنه بانی نهاد برگزارکننده برنامه

شورای مشورتی اصلاح طلبان از سال ۹۲ با لیدری خاتمی ایجاد شد. موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات مسئول امور استان‌های شورا و صفدر حسینی همان مدیر با حقوق نجومی نیز مسئول هماهنگی شورا با سایر اصلاح‌طلبان بود.

کمتر از 10 ماه است که اولین کنگره حزب مجمع مشورتی اصلاح طلبان استان خراسان رضوی برگزار شده و جای سوال دارد که چگونه مجوز برگزاری چنین برنامه پر حاشیه ای به این تشکل که حتی سابقه یکساله فعالیت را ندارد داده شده است.

مسوول این حزب عضو سابق جبهه مشارکت و عضو هیئت مدیره بنیاد باران خاتمی در استان خراسان رضوی است که نام وی در نامه درخواست آزادی سران فتنه در رسانه های معارض درج گردیده است.

 

برنامه مردمی نبود؛ حامیان دولت و اصلاحطلبان پای صحبت علی مطهری

بتول گندمی، رئیس مجمع مشورتی اصلاح طلبان خراسان رضوی در گفتگو با ایسنا گفت: برگزاری این برنامه برای عموم مردم نبود و تنها احزاب حامی دولت و اصلاح طلبان به این برنامه دعوت شده بودند.  وی گفت علی مطهری قرار بوده در خصوص امام حسین و اصلاح حکومت سخنرانی کند. وی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا هم گفته بود: این مراسم یک همایش درون جبهه‌ای اصلاح‌طلبان بود

*بنا به گزارشات واصله در حالی که از 500 نفر برای شرکت در این سخنرانی دعوت شده بود حدود 200 نفر از حضور شانه خالی کردند.

 

استانداری پس از حکم دادستانی مکان سخنرانی را تغییر داد

بتول گندمی دبیرکل مجمع مشورتی اصلاح‌طلبان مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت شنبه به استانداری مراجعه کردیم و علت لغو برنامه را جویا شدیم. مسئولان استانداری به ما گفتند که دادستان مشهد خطاب به فرمانده نیروی انتظامی این شهر دستور لغو سخنرانی آقای مطهری را صادر کرده است. منتهی استنباط مسئولان استانداری این بود که مشکل در مورد محل برگزاری مراسم – تالار رازی دانشگاه علوم پزشکی - است. برای همین بار دیگر به مسئولان استانداری نامه نوشتیم که این مراسم در سالن ساپکو برگزار شود. در همین راستا موافقت فرمانداری را دریافت کردیم و مشغول آماده سازی مقدمات مراسم شدیم.

**گفتنی است تکاپوی برگزاری این مراسم از ابتدا به نحوی وجود داشت که سه سالن برای آن تدارک دیده شده: تالار ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان، تالار رازی دانشگاه علوم پزشکی، سالن ساپکو

 

300 شهرستانی به مشهد آورده شدند/ نهار آنها به صورت "سطلی" داده شد

بتول گندمی در گفت و گو با ایسنا-منطقه خراسان، اظهار کرد: قرار بود بعد از لغو برنامه سخنرانی علی مطهری در مشهد، برنامه نهار برای 300 نفر از مهمانانی که از شهرستان‌ها امده بودند برگزار شود که این برنامه هم لغو شد

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: غذاهای نذری که برای مهمانان در مرکز رفاهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تدارک دیده شده بود، به صورت سطلی برای مهمانان و خارج از مجموعه سرو شد.. 

 

نامه مطهری به رئیس جمهور: خراسان را نجات دهید همان طور که فارس را نجات دادید!

 تردید دارم که این قبیل اقدامات داعش‌گونه عالما عامدا علیه انقلاب اسلامی انجام می‌شود یا از روی سهو و نادانی؟

مستدعی است تمهیدی برای نجات استان خراسان رضوی از این گونه استبدادها بیندیشید؛ همان طور که بعد از حادثه شیراز اقدامات جناب عالی باعث نجات استان فارس از این گونه استبدادها شد.

 

جوابیه پایگاه امام جمعه مشهد: چرا رئیس جمهور را تهدید می کنی؟!

پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه مشهد پیامی در این رابطه منتشر کرد: شخصی که در جایگاه هیات رییسه مجلس قانون گذاری این نظام قرار دارد از قدرتی که بواسطه برقراری مردمسالاری دینی در این کشور از مردم به امانت گرفته و جزء یکی از قدرت‌مداران این نظام است، استفاده کرده و رییس جمهور را تهدید می کند که اگر پیگیری برای کشف علل انحلال سخنرانی من در مشهد را نکنی، مجلس فلان و بیسان می کند!!

او با تکیه بر قدرت خود به هر که می‌خواهد تهمت و افترا می زند که "امیدوارم این نامه از آقای علم‌الهدی امام جمعه مشهد نباشد .... لطفا برای ما روشن فرمایید که حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا دادستان و امام جمعه؟" و گویا می خواهد با این جملات اینطور القاء کند که آیت الله علم‌الهدی جلوی سخنرانی‌اش را گرفته است.

بدینوسیله اعلام می دارد آیت الله علم الهدی اصلا به چنین سخنرانی و مراسمی توجهی نداشته است و این حق را دارد که علیه شخص مفتری اقدام قضایی کند و در صورت عدم جبران تشویش اذهان عمومی توسط این شخص ، اقدام خواهد شد.

 

حفظ شأن نماینده عالی دولت!

سخنگوی وزارت کشور گفت: اقدام دادستان مشهد ناسازگار با مبانی حقوقی و قانونی مربوط به اداره اموراستان بالاخص تداخل در مسئولیت و مأموریت شورای تامین و نماینده عالی دولت است و وزارت کشور به منظور روشن شدن تمامی زوایا و پایان دادن به برخوردهای سلیقه‌ای با اینگونه امور، اقدامات قانونی خود را از طریق سران قوای سه گانه و در صورت نیاز ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی برای شفاف سازی صلاحیت نهادها در نحوه اداره امور کشور و برخورد با این گونه امور به عمل می آورد.

 

وزیر کشور وارد می شود: متأسفم

رحمانی فضلی در دستوری به معاون سیاسی وزارت کشور خواستار تشکیل هیاتی به منظور بررسی علت لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مشهد شد.

رحمانی فضلی با ابراز تاسف از لغو سخنرانی اقای علی مطهری در مشهد که قرار بود به مناسبت اربعین برگزار شود گفت: این برنامه تمامی مجوزهای لازم قانونی را از مراجع ذیصلاح دریافت کرده بود و معلوم نیست به چه دلیل در آخرین لحظات لغو گردید.

وزیر کشور همچنین خبر از تهیه و تنظیم نامه ای به رئیس قوه قضائیه در این خصوص داد .

 

دو عضو فراکسیون امید به دنبال استیضاح وزیر کشور

محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس هم با انتشار دو مطلب جداگانه در صفحه توییتر خود نوشت:

«‏سخنرانی علی مطهری در مشهد لغو شد.

وزارت کشور چکاره است در مشهد؟!

وزیر کشور باید به مجلس پاسخگو باشد.

با توجه به تعلل استانداری خراسان در لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس و انفعال وزارت کشور در موارد مشابه، استیضاح وزیر کشور مناسب‌ترین واکنش مجلس است.»

جلیل رحیمی جهان آبادی نیز گفت: نمایندگان مردم باید از وزارت کشور و دادستانی خراسان توضیح بخواهند و چنانچه توضیحات قانع‌کننده نبود وزاری کشور و دادگستری را به مجلس بیاورند.

 

تغییر فرماندار مشهد از برکناری تا جابجایی

در حالی که رسانه ها از برکناری فرماندار مشهد سخن می گفتند معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت تغییر فرماندار مشهد ارتباطی با موضوع لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس در مشهد ندارد، حکم فرماندار جدید این شهرستان از ۱۰ روز قبل صادر و به استان ابلاغ شده است.

مراسم  تودیع رضا منصوری و معارفه رحیم نوروزیان معاون استاندار و فرماندار جدید مشهد روز سه شنبه و با حضور اعضای شورای اداری شهرستان مشهد برگزار می‌شود.


منبع: ثامن پرس

کد مطلب: 20666

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر