عدم مداخله زمینی در سوریه بهترین تصمیم بود

اوباما: سرویس‌های اطلاعاتی ما از ظهور داعش غافلگیر شدند

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت پیشروی‌های گروه تروریستی داعش در ماه‌های ابتدایی، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا را غافلگیر کرده بود.

اوباما: سرویس‌های اطلاعاتی ما از ظهور داعش غافلگیر شدند

گیلان خبر: «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه بخش کوتاهی از آن منتشر شد، گفت ظهور و پیشروی‌های سریع گروه تروریستی داعش موجب غافلگیری سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بوده است.

وی که با شبکه سی‌ان‌ان گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «توانایی داعش برای اینکه فقط به سوریه محدود نماند و بتواند حملات زمینی بزرگی ترتیب دهد که به عنوان نمونه به سقوط موصل منجر شد، در صفحه رادار سرویس‌های اطلاعاتی من نبود.»

مصاحبه اوباما بخشی از یک پرونده ویژه است که شبکه سی‌ان‌ان با عنوان «میراث باراک اوباما» تهیه کرده و قرار است به زودی آن را پخش کند.

وی در این برنامه تأکید می‌کند که از وضعیت سوریه ناراحت است، اما معتقد است که در میان گزینه‌های محدودی که پیش رو داشته، بهترین تصمیمات را اتخاذ کرده است.

اوباما گفت خودداری از مداخله زمینی گسترده در سوریه «هوشمندانه‌ترین تصمیمی از بین فهرستی از گزینه‌های بدی بود که پیش روی ما قرار داشت.»

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از صحبت‌هایش در مورد دلیل عدم حمله نظامی به سوریه، گفت: «ما واقعا نیروهایمان را در موقعیتی قرار داده بودیم که اگر [بشار] اسد [رئیس‌جمهور سوریه) سلاح‌های شیمیایی را کنار نگذاشت، به او حمله کنیم. اما واقعیت این است که او به نحوی بی‌سابقه از شر آن تسلیحات شیمیایی خلاص شد.»

او در این مصاحبه پذیرفت که سیاست‌های وی در سوریه بی‌ایراد نبوده، اما او در هر مرحله از این بحران، بهترین تصمیمات را اتخاذ کرده است.


منبع: فارس

کد مطلب: 21057

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر