وزیر خارجه آلمان: ایران مقصر وضعیت کنونی سوریه است

وزیر خارجه آلمان با تأکید براین که حمله به تروریست‌های حلب باید فوری متوقف شود مدعی شد مقصران بحران سوریه کشورهایی هستند که از حملات ارتش این کشور به تروریست‌ها حمایت می‌کنند.

وزیر خارجه آلمان: ایران مقصر وضعیت کنونی سوریه است

گیلان خبر: «فرانک‌والتر اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان که پیش از این نامش در اخبار مربوط به مذاکرات هسته‌ای، با نام ایران همسایه می‌شد، حالا این کشور را به حمایت از ادامه بحران در سوریه متهم کرده است.

اشتاین‌مایر در مصاحبه با نشریه آلمانی تاگس‌شو ابتدا به منطقه مورد غربی‌ها در سوریه یعنی حلب اشاره کرده و آتش‌بس فوری در این شهر را خواستار شده است.

حلب که هم‌مرز با ترکیه است، از همان ابتدای بحران سوریه، معبر ورود تروریست‌های بین‌المللی به سوریه بود؛ این روزها اما ارتش سوریه در حال پاکسازی این استان از لوث وجودی تروریست‌هاست.

در این میان، جان غیرنظامیان به دستاویز غربی‌ها برای فشار به ارتش سوریه بدل شده است؛ ارتش تاکنون چند بار برای خروج غیرنظامیان از این منطقه، آتش‌بس اعلام کرده ولی تروریست‌های مورد حمایت غرب، مردم خواهان خروج را به اعدام و تبدیل شدن به عبرتی برای سایرین تهدید می‌کنند و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

وزیر خارجه آلمان در خصوص حلب گفته: «ما همه تلاش می‌کنیم که ابتدا در حلب آتش‌بس برقرار شود تا بتوان کمک‌های بشردوستانه به مردم رساند.»

اشتاین‌مایر سرنوشت جنگ سوریه را در کل به همین درگیری حلب ارتباط داده و گفته «اگر آتش‌بس منعقد شود، راه حل سیاسی بحران باز می‌شود.»

وزیر خارجه آلمان همچنین برخی کشورها را به خاطر حمایت از دولت قانونی سوریه در مبارزه با تروریست‌های چندملیتی، به عنوان مقصر ادامه بحران در این کشور معرفی کرد و گفت: «البته در چند ماه اخیر، برخی از جمله ایران و روسیه از اسد حمایت کردند و در حملات هوایی به وی کمک کردند.»


منبع: فارس

کد مطلب: 21077

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر