حسینی در مراسم « آمریکایی که بود، آمریکایی که هست»:

طولانی‌ترین رکود در دولت یازدهم بر کشور حاکم شد

وزیر اسبق ارشاد با تاکید بر اینکه طولانی‌ترین رکود در دوره روحانی بر کشور حاکم شده‌ است،گفت: وضعیت رکود در کشور نسبت به دوره‌های قبل بسیار بدتر شده و برخلاف وعده‌های داده شده نه تنها کشور رونق نیافته، بلکه اقشار مختلف از وضعیت موجود ناراضی هستند.

طولانی‌ترین رکود در دولت یازدهم بر کشور حاکم شد

گیلان خبر: سید محمد حسینی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و وزیر اسبق ارشاد در مراسم « آمریکایی که بود، آمریکایی که هست» که به همت بسیج دانشجویی دانشکده فنی انقلاب اسلامی برگزار شد، ضمن اشاره به عملکرد دولت در طول سه سال اخیر، گفت: روحانی به وعده‌های اقتصادی که به مردم داد عمل نکرد به همین دلیل در انتخابات ریاست جمهوری آینده با ریزش آرای زیادی روبرو خواهد شد و به نظر می‌رسد ریاست جمهوری روحانی در دولت دوازدهم تکرار نشدنی است.

این استاد دانشگاه در رابطه با ناکامی اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری دوره گذشته، افزود: در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بین نیروهای انقلابی چندگانگی به وجود آمد، از آن طرف جریان اعتدال شعارهایی را مطرح کرد و مردم که امید داشتند مشکلاتشان حل شود به روحانی رای دادند.

​ وزیر اسبق ارشاد ضمن انتقاد از رویکرد دولت فعلی، ادامه داد: اگر دولت در رویکرد خود تجدید نظر نکند مردم در انتخابات ریاست جمهوری به وضعیت موجود پایان خواهند داد.

* طولانی‌ترین رکود در دوره روحانی بر کشور حاکم شده‌است

حسینی با بیان اینکه طولانی‌ترین رکود در دوره روحانی بر کشور حاکم شده‌ است، تاکید کرد: وضعیت رکود در کشور نسبت به دوره‌های قبل بسیار بدتر شده و برخلاف وعده‌های داده شده نه تنها کشور رونق نیافته، بلکه اقشار مختلف مردم اعم از اقشار کم درآمد و سرمایه‌داران از وضعیت موجود ناراضی هستند.

* نیروهای انقلابی در انتخابات آینده برنامه داشته باشند، پیروز می‌شوند

عضو هیات علمی دانشگاه تهران اضافه کرد: اگر نیروهای ولایی و انقلابی در این انتخابات با برنامه‌های عملیاتی و اجرایی برای حل مشکلات کشور وارد صحنه شوند، به طور قطع پیروز انتخابات خواهند بود.

​ وی با اشاره به طرح تمدید تحریم ده ساله ایران گفت: تمدید تحریم‌ها به مدت ده سال نقض آشکار قانون برجام از سوی آمریکایی‌هاست، آمریکا با نقض برجام اثبات کرد که برای انجام مذاکره در خصوص مسائل دیگر نظیر مسائل منطقه‌ای، غیرقابل اعتماد است.

* کسانی که به آمریکا و رفع مشکلات اقتصادی توسط غربی‌ها خوش‌بین بودند با نقض برجام از موضع خود دست بردارند

حسینی تصریح کرد: کسانی که به آمریکا و رفع مشکلات اقتصادی کشور توسط غربی‌ها خوش بین بودند با نقض برجام باید از موضع خود دست بردارند و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

وی در ادامه با اشاره به سخنان ضدایرانی نخست وزیر انگلیس، یادآور شد: دولتمردان در قبال مواضع خصمانه نخست وزیر انگلیس، به خوبی موضع گیری کردند؛ این در حالی است که رهبر معظم انقلاب نیز همواره تاکید کردند که باید پاسخ گستاخی‌های غربی‌ها را با قاطعیت بدهیم، وگرنه اگر در مقابل آن‌ها کوتاه بیاییم، گستاخ‌تر می‌شوند.

وزیر ارشاد دولت دهم با اشاره به اظهارات سریع‌القلم در خصوص برجام، تاکید کرد: سریع‌القلم گفته است با این برجام و با این امیدواری به جایی نمی‌رسیم و باید برای مردم کار، تلاش و خدمت کنیم. رهبر معظم انقلاب از ابتدا گفتند که من نسبت به مذاکرات بدبین هستم، اما برخی‌ها گفتند که اگر تابوی مذاکره با آمریکا شکسته شود، با دیپلماسی لبخند مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد؛ اما همین امروز با نقض برجام این افراد هم متوجه شدند که اشتباه کرده‌اند.

* کسانی که مدعی‌اند آمریکا تغییر کرده باید این را ثابت کنند

وی گفت: آمریکا، همان آمریکا است و کسانی که مدعی هستند که وضعیت حاکمیت این کشور تغییر کرده است باید این ادعای خود را اثبات کنند، وجود دموکرات‌ها و جمهوری خواهان بر سر قدرت، برای ما فرقی نمی‌کند.

حسینی اظهار داشت: نظام آمریکا یک نظام سرمایه داری است و تحت سیطره کارتل‌های نفتی، شرکت‌های اسلحه سازی و سرمایه داران است بنابراین آنها برای کسب منافع خود حتی به شهروندان آمریکایی و سیاهان این کشور رحم نمی‌‌کنند. با این وضعیت ما چگونه می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بیایند و مشکلات کشور ما را حل کنند.

* نگاه به توانمندی‌های داخلی در دولت یازدهم مورد غفلت واقع  شده است

حسینی گفت: نگاه به داخل و توانمندی‌های داخلی مسئله مهمی است که متاسفانه در دولت یازدهم مورد غفلت واقع  شده است. واگذاری ساخت 10 فروند کشتی به کره‌ای‌ها در حالی که در کشورمان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا توان ساخت این کشتی‌ها را دارد، نمونه‌ای از مسائلی است که نادیده گرفتن توانمندی‌های داخلی توسط دولت را اثبات می‌کند.

وزیر اسبق ارشاد افزود: گسترش دامنه نفوذ و پایگاه‌های مردمی انقلاب اسلامی در منطقه علت خصومت غربی‌ها با کشورمان است این دامنه نفوذ موجب شده که آمریکایی‌ها در عراق، سوریه، یمن، لبنان، فلسطین و غزه به اهداف خود دست پیدا نکنند.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم نگرشی در کشور تقویت شد که اگر مقداری در برابر آمریکا انعطاف نشان داده و برخی شعارها را ندهیم، آن‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا مشکلات اقتصادی کشور حل شود.

این استاد دانشگاه گفت: دیدگاه این افراد این بود که با توافق هسته‌ای هم چرخ اقتصاد و هم چرخ سانتریفیوژها خواهد چرخید؛ بنابراین خیلی از مردم نیز به این امید که تحریم‌های ظالمانه برداشته خواهد شد، آمدند و به جریان اعتدال رای دادند؛ اما در این مدت آمریکایی‌ها نخواستند که چرخ اقتصاد و چرخ سانتریفیوژها در کشورمان بچرخد.

* آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند مشکلات اقتصادی ما رفع نشود

حسینی اظهار داشت: اگر وضعیت اقتصادی کشورمان خوب شود مردم بیشتر از نظام پشتیبانی خواهند کرد و با این حال طبیعی است که آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند مشکلات اقتصادی رفع نشود.

وی افزود: با وجود این که بر اساس توافق هسته‌ای ما در فردو و نطنز محدودیت‌هایی ایجاد کردیم، اما حالا که نوبت به آمریکایی‌ها رسیده آن ها بر سر عهد و پیمان خود نیستند. ای کاش دولتمردان به نصایح و دستورالعمل‌های رهبر انقلاب مو به مو عمل می کردند تا کمتر آسیب ببینیم.

این استاد دانشگاه افزود: در هر حال نقض برجام از طریق تمدید تحریم‌ها تجربه خوبی بود که ما نمی‌توانیم به آمریکا اعتماد کرده و مشکلات خود را با کمک آن‌ها حل کنیم.

حسینی اضافه کرد: رئیس تشخیص مصلحت نظام نیز اخیراً گفته است که نمایندگان مجلس و سنا با تمدید تحریم‌ها به مدت ده سال و نقض برجام، خودشان و آمریکا را در دنیا منزوی می‌کنند در هر حال خوشحالیم که هاشمی نیز به این نتیجه رسیده و البته خوب است که در عمل نیز از اعتماد کردن به آمریکا دست بردارند.


منبع: فارس

کد مطلب: 21180

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر