هلاکت ۷۰ داعشی در«تدمر»/ خوشحالی تکفیری‌ها از قطع آب شرب«دمشق»

منابع سوری از هلاکت ده‌ها تروریست داعشی در اطراف فرودگاه نظامی تدمر و همچنین تشدید حملات ارتش سوریه به مواضع تروریست‌های جبهه‌النصره در حومه غربی دمشق خبر دادند.

هلاکت ۷۰ داعشی در«تدمر»/ خوشحالی تکفیری‌ها از قطع آب شرب«دمشق»

گیلان خبر: نیروهای ارتش سوریه حمله شدید تروریست‌های داعشی به ایستگاه چهارم در شرق فرودگاه نظامی التیفور در حومه شرقی حمص را دفع کردند.

یک منبع نظامی گفت نیروهای ارتش و نیروهای پشتیبان، تلفات و خسارت‌های سنگینی به تروریست‌های مهاجم وارد کردند که در نتیجه آن دست‌کم 70 نفر به هلاکت رسیدند و هفت دستگاه تانک و تعدادی تیربار و خودروی آنها نیز منهدم شد.

از سوی دیگر یک فرمانده نظامی سوری از پیشروی ارتش به سوی شهرک شریفه و تحکیم سیطره بر تپه‌های اطراف آن در حومه شرقی حمص خبر داد، این شهرک مهمترین هدف نیروهای ارتش سوریه برای تقویت امنیت فرودگاه التیفور به شمار می‌رود.

همچنین در حملات جنگنده‌های ارتش به مواضع تروریست‌های داعشی در البویضه و مهرطان و شمال شرقی فرودگاه التیفور، شمار زیادی کشته و یا زخمی شدند و دو خودروی زرهی آنها نیز منهدم شد.

از حومه دمشق هم خبر می‌رسد از صبح امروز درگیری‌ها میان نیروهای ارتش و تروریست‌های جبهه النصره در محورهای الحسینیه و بسیمه در غوطه غربی در سایه حملات شدید هوایی و توپخانه‌ای به مواضع تروریست‌ها در شهرک‌های وادی بردی جریان دارد.

این در حالی است که آب شرب دمشق از 9 روز پیش در پی اقدام جنایتکارانه تروریست‌های تکفیری در آلوده کردن آب‌ها و منفجر کردن بخش‌هایی از مخازن تامین آب شرب قطع است.

یکی از فعالان در شبکه‌های ارتباط اجتماعی تصویر یکی از تروریست‌های منطقه وادی بردی را پخش کرده است که وی پس از منفجر کردن بمب در مخازن تامین آب شرب  دمشق، انگشت خود را به نشانه پیروزی بالا برده و به قطع آب بیش از 6 میلیون شهروند سوری افتخار کرده است.

خوشحالی یکی  از تروریست‌های تکفیری از قطع آب 6 میلیون شهروند دمشقی

خاطر نشان می‌شود در آتش‌بسی که از بامداد جمعه 10 دی اعلام شده،‌تروریست‌های النصره و داعشی مستثنی شده‌‌اند.

در حلب هم تروریست‌های داعشی اقدام به قطع آب شهر حلب از منبع اصلی آن در ایستگاه‌های تامین آب در رودخانه فرات کردند. مسئولان حلب گفته‌اند برای تامین آب شرب شهر از مخازن ذخیره در اسرع وقت تلاش می‌کنند.

منابع سوری همچنین از درگیری‌های شدید میان نیروهای ارتش ترکیه و گروه‌های مسلح وابسته به آن همچون الجیش الحر تحت عنوان آنچه سپرفرات خوانده می‌شود با داعشی‌ها در حومه شمال شرقی حلب خبر داده‌اند.


منبع: تسنیم

کد مطلب: 21717

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر