ارتش عراق در آستانه قطع شمال و جنوب بخش شرقی موصل

نیروهای عراقی در صورت پاکسازی محله البعث در شرق شهر موصل، موفق خواهند شد که مسیر ارتباطی داعش بین محلات جنوبی با شمالی شرق شهر را کامل قطع کنند.

ارتش عراق در آستانه قطع شمال و جنوب بخش شرقی موصل

گیلان خبر: ارتش عراق در ادامه مرحله دوم عملیات موصل در شرق این شهر (مرکز استان نینوی) در آستانه رسیده به ساحل دجله قرار گرفته است.

نیروهای عراقی با تثبیت مواضع در محله «الوحدة» عملیاتی را از این محور به سمت محله «البعث» (الفرقان) در شرق رود دجله آغاز کردند و دقایقی قبل توانستند با مسجد «القادر» و پمپ بنزین «الکداوی» را در شرق محله البعث (الفرقان) پاکسازی کنند  و خود را به ورودی محله برسانند.

در این عملیات تاکنون حدود 25 تروریست داعش کشته و زخمی شده‌اند. نیروهای عراقی از آمار کشته یا زخمی‌های احتمالی ارتش اعلام نکردند.

درصورت پاکسازی این محله، نیروهای عراقی خود را به رود دجله می‌رسانند و راه ارتباطی مناطق شمالی و جنوبی در بخش شرقی شهر موصل قطع می‌شود.

در صورت موفقیت ارتش عراق، راه ارتباطی محله‌های شمالی از جمله «المالیه، نینوی الشرقی، نینوی، فیصلیه و ...» با مناطق جنوبی از جمله «مزارع، فلسطین، شیماء، یارمجه، سامر و ...» در بخش شرقی شهر به طور کامل قطع می‌شود.

موصل (شرق و غرب رود دجله) - اندازه بزرگ‌تر اینجا    

 

در محله «السلام» نیز نیروهای واکنش سریع موفق شدند با حملات همه‌جانبه بیمارستان محله را به طور کامل پاکسازی و حدود 25 تروریست داعش را کشته و زخمی کنند.

اخیرا حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که برای آزادسازی کامل موصل که از 17 اکتبر آغاز شده، سه ماه زمان نیاز است.


منبع: فارس

کد مطلب: 21987

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر