برای اولین بار رخ داد

تأسیس کمیته دائم ضد ایرانی در اتحادیه عرب

وزیر خارجه بحرین از تأسیس کمیته دائمی علیه ایران در اتحادیه عرب خبر داد و گفت که نام این کمیته «دخالت‌های ایران در کشورهای عربی» است.

تأسیس کمیته دائم ضد ایرانی در اتحادیه عرب

گیلان خبر: «خالد بن احمد آل خلیفه» با اشاره به اینکه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با تهدیدات زیادی از جمله تهدیدات امنیتی از جانب مرزهای یمن و عراق مواجه هستند، ایران را به عنوان نخستین تهدید امنیتی برای این کشورها توصیف کرد.

به نوشته روزنامه «الاهرام»، خالد بن احمد همچنین از تشکیل کمیته دائمی علیه ایران برای اولین بار خبر داد و گفت که این، کمیته‌ای دائمی در اتحادیه عرب و تحت عنوان «مداخله ایران در کشورهای عربی» است که بحرین، مصر، امارات و عربستان عضو آن هستند.

وزیر خارجه بحرین گفت که چنانچه ایران حسن‌نیت خود را نشان نداده و به آنچه «دخالت‌های آشکار» در امور داخلی بحرین و کشورهای عضو شورای همکاری، نامید، ادامه دهد در آن صورت بحرین به فکر اجرای سازوکار پیشنهادی شورای همکاری برای مقابله با دخالت‌های ایران با همکاری کشورهای دوست و جامعه جهانی خواهد بود تا به انزوای بیشتر در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی منجر شود.

وزیر خارجه بحرین توضیح داد که این سازوکار شامل چندین مسیر و گزینه برای تعامل با این دخالت‌هاست که عبارتند از: گزینه ملی در داخل کشورهای عضو شورای همکاری، گزینه خلیج فارس در چارچوب شورای همکاری، گزینه سیاسی و دیپلماتیک، گزینه اقتصادی و تجاری و گزینه فرهنگی و رسانه‌ای.


منبع: فارس

کد مطلب: 22361

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر