دموکرات‌ها درباره سلامت روان ترامپ ابراز تردید کردند

برخی نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا با اشاره به اینکه «دونالد ترامپ» به طور مداوم ادعاهای دروغین و اثبات‌نشده‌ای مطرح می‌کند، درباره سلامت روان وی ابراز تردید کردند.

دموکرات‌ها درباره سلامت روان ترامپ ابراز تردید کردند

گیلان خبر: شمار زیادی از دموکرات ها آشکارا در خصوص سلامت روان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا ابراز تردید کرده‌اند.

پایگاه «هیل» وابسته به کنگره آمریکا گزارش کرد، «ارل بلامنائر»  نماینده دموکرات از ایالت «اورگان» طی یک سخنرانی در کنگره خواستار بازنگری در روند قانون اساسی برای حذف یک رئیس‌جمهور شد.

وی هشدار داد که متمم 25 قانون اساسی در ارتباط با سلامت روح و روان برای به دست آوردن یک پست اداری دارای نقص‌هایی می‌باشد.

سناتور «ال فرانکن» از ایالت «مینه‌سوتا» اواخر هفته در مصاحبه با شبکه «سی ان ان گفت که گروهی از همکاران جمهوری‌خواه وی در خصوص سلامت روان ترامپ ابراز نگرانی کردند.

«تد لیو» از ایالت «کالیفرنیا» در صدد است لایحه‌ای را ارائه دهد که حضور روانپزشک یا روانشناس در کاخ سفید را ضروری کند.

دموکرات‌ها با اشاره به عادت ترامپ در مطرح کردن آشکار ادعاهای جعلی و دروغین، سلامت روان رئیس‌جمهور آمریکا را زیر سؤال برده‌اند.

روز پنجشنبه هفته گذشته، ترامپ در یک کنفرانس خبری، مدعی شد که بزرگترین پیروزی هیأت انتخاباتی را از زمان «رونالد ریگان» تاکنون داشته است و این در حالی است که  اختلاف پیروزی وی حتی از پیروزی‌های اوباما نیز پایین‌تر بود.

بلامنائر  به هیل گفت که ترامپ به طور مداوم ادعاهای اثبات‌نشده‌ای را مطرح می‌کند بعنوان مثال تصریح کرده بود که در حین سخنرانی‌اش در روز تحلیف باران نباریده است و این در حالی است که در آن هنگام باران باریده بود.

کاخ سفید در خصوص این اظهارنظرات دموکرات‌ها هنوز واکنشی نشان نداده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23287

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر