تاکید موگرینی به معاون رئیس‌جمهور آمریکا درباره لزوم اجرای کامل برجام

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مقر این اتحادیه، بر لزوم «اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران» تاکید کرده است.

تاکید موگرینی به معاون رئیس‌جمهور آمریکا درباره لزوم اجرای کامل برجام

گیلان خبر: فدریکا موگرینی در ادامه اظهارات اخیرش درباره لزوم ادامه اجرای برجام، در دیدار با معاون دونالد ترامپ باز هم این موضوع را تکرار کرده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در دفتر کارش در بروکسل، میزبان معاون رئیس جمهور آمریکا بود.

 دفتر فدریکا موگرینی بیانیه‌ای درباره دیدار امروز او با «مایک پنس» و محورهای گفتگوی این دو منتشر کرده است.

 در بیانیه‌ای آمده که آنها «موگرینی و پنس درباره اهمیت مشارکت قوی بین اتحادیه اروپا که برای هر دو طرف آتلانتیک، اساسی است، صحبت کردند».

در ادامه بیانیه تاکید شد: «موگرینی در یک گفتگوی باز و گرم، بر آمادگی بالای اتحادیه اروپا برای تداوم مشارکت قوی اتحادیه اروپا-آمریکا بر اساس ارزشها و منافع و همکاری نزدیک در موضوعات دوجانبه و همچنین بین‌المللی تاکید کرد».  

دفتر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین از تبادل نظر طولانی و عمیق موگرینی و مایک پنس درباره «اولویت‌های مشترک از سوریه تا اوکراین، لیبی، خاورمیانه، افغانستان، کره شمالی» خبر داده است.

بر اساس بیانیه این دفتر، موگرینی به معاون ترامپ گفته که «به عنوان رئیس کمیسیون مشترک(برجام)، بر نیاز به حفظ و اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران تاکید کرده است».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاون رئیس‌جمهور آمریکا درباره تقویت همکاری در زمینه مقابله با تروریسم و به ویژه ائتلاف ضد داعش تبادل نظر کردند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23385

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر