مقام ارشد وزارت دفاع انگلیس تاکید کرد

مراقب ایران در خلیج فارس هستیم

مقام وزارت دفاع انگلیس در حالی از پایش ایران در خلیج فارس خبر داده که این کشور اینک چشم به حضور پررنگ‌تر هوایی در آسمان منطقه دارد.

مراقب ایران در خلیج فارس هستیم

گیلان خبر: در حالی‌که انگلیس به تقویت حضور نظامی خود در خلیج فارس مبادرت می‌نماید، مقام ارشد وزارت دفاع انگلیس در سخنانی ضمن بیان اهمیت خلیج فارس و خاورمیانه برای این کشور مدعی «پایش ایران» شد.

به نوشته روزنامه اماراتی «نشنال» «سرلشگر تام بکت» مشاور ارشد امور خاورمیانه وزارت دفاع انگلیس در سخنانی گفت: «تهدیدی از جانب افراط گرایی در منطقه وجود دارد عراق و سوریه از جمله  مکان‌هایی است که تهدید افراط‌گرایی وجود داد. ما با کشورهای منطقه برای مهار تهدیدها همکاری می‌نماییم.»

وی در ادامه با خطاب قراردادن «ایران» گفت: «با هشیاری  مراقب تهدید از جانب ایران هستیم و یک خلیج فارس با ثبات برایمان مهم است.»

سرلشگر بکت در ادامه از رایزنی با دیگر کشورهای منطقه برای افزایش حضور نیروی هوایی این کشور خبر داد و گفت: «ما علاوه بر حضور بیشتر هوایی، خواهان آموزش‌های بیشتر به دوستان خود در خلیج فارس هستیم  و نه تنها برای ما سودمند است بلکه قابلیت‌های شرکای ما را نیز افزون‌تر می‌کند.»

«وییل وارندر» معاون فرماندهی تفنگداران نیروی دریایی انگلیس نیز  اظهار داشت: «این که در پایگاه دریایی انگلیس در خلیج فارس یک ناوشکن یا ناوچه حضور  دائمی تا متناوب داشته باشد مهم است.»

به نوشته وبگاه نشنال، قرار است ماه آینده نیروی مسلح امارات با نیروی زمینی انگلیس رزمایش بزرگی را برگزار نمایند.

سرلشگر بکت از کشورهای کویت، بحرین، عربستان، عمان و قطر به عنوان دیگر شرکای رزمایش‌های منطقه‌ای انگلیس یاد کرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23388

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر