سفیر فلسطین :

راهکار دو دولتی «طرحی توهمی» است

سفیر فلسطین در تهران ضمن تأکید بر بی‌فایده بودن راهکار دولتی، تصریح کرد آمریکا خودش اسرائیل را به وجود آورد و به آن پر و بال می‌دهد بنابراین نمی‌تواند واسطه بیطرفی در موضوع فلسطین باشد.

راهکار دو دولتی «طرحی توهمی» است

گیلان خبر: «صلاح الزواوی» سفیر فلسطین در تهران، در حاشیه ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین و در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری ما گفت آمریکا در واقع همان به وجود آورنده و پرورش‌دهنده اسرائیل است و نمی‌تواند میانجی بیطرفی در موضوع فلسطین باشد.

وی در خصوص تصویب قطعنامه 2334 علیه شهرک‌سازی و عدم توجه اسرائیل به آن گفت: حدود 100 سال از عمر این درگیری و نزاع می‌گذرد، ما در مقابل یک پروژه سنگین ایستاده‌ایم که آمریکا در رأس آن ایستاده است که یک «میانجی بیطرف» نشان داده می‌شود اما در واقع این میانجی همان به وجود آورنده و پرورش‌دهنده اسرائیل است که فلسطین را «تقسیم» کرد و حتی به این تقسیم پایبند نبود و این میانجی همان کسی است که در مقابل مبارزه ملت فلسطین ایستاد ؛ اکنون در مرحله‌ای دیگر، شاهد دیدن چهره صهیونیستی، کاملا واضح و بدون روتوش «دونالد ترامپ» هستیم.

راهکار دو دولتی

الزواوی تصریح کرد:  در پاسخ به این سوال که آیا با آمدن دونالد ترامپ، راهکاری دو دولتی کنار زده خواهد شد، گفت: اصلا راهکار دو دولتی ربطی به ترامپ و غیر ترامپ (دیگر روسای جمهوران آمریکا) ندارد، این یک پروژه صهیونیستی در راستای (طرح موسوم به ) «اسرائیل بزرگ» است. بر اساس توافق «اسلو» باید یک دولت (مستقل) فلسطینی ایجاد می‌شد، اکنون دولت فلسطینی کجاست؟

وی در ادامه گفت: این یک «طرح‌ وهمی» است که آرزو می‌کنند به نتایج عملی برسد اما اکنون ترامپ، چهره صهیونیستی خود را با اعلام مواضعش در مسایل مختلف مربوط به فلسطین از جمله قدس آشکارا نشان داد و همه اینها برای ما اثبات می‌کند که اینها (آمریکایی‌ها) میانجی‌هایی بیطرف نیستند.

 قدردانی از ایران

سفیر فلسطین در ادامه به  قدردانی از ایران به خاطر برگزاری این کنفرانس پرداخت و افزود: این کنفرانس در برهه کنونی این موضوع را به ما یادآوری می‌کند که چگونه به عنوان فلسطینی و به عنوان مسلمان متحد شویم. از رهبر معظم ایران، رئیس‌جمهور و رئیس‌مجلس ایران و تمام مسئولان این کشور متشکریم که به ما فرصتی دادند تا در کنار یکدیگر به بحث بنشینیم و اختلافات بینمان را حل کنیم وان‌شاالله به نتایج خوبی برسد.

الزواری گفت: برگزاری این کنفرانس، یک کار بزرگ و در ادامه تلاش‌های مسئولان ایرانی صورت می‌گیرد که هدفی بزرگ را دنبال می‌کند؛ آمریکا می‌خواهد کشوری بزرگ را به نام «اسرائیل» در راستای منافع خود و متحدانش بسازد و اکنون کشورهای دنیا به مظلومیت و به حق بودن فلسطین پی برده‌اند .


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23442

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر