ذوالقدر در مراسم تشییع شهدای گمنام:

فرهنگ «شهادت‌طلبی» ملت ایران سایه جنگ را از کشورمان دور کرده است نه برجام

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اینکه گفته شود برجام موجب شده است، سایه جنگ از کشور دور شود، همان‌قدر سخیف و مضحک است که کسی بگوید مذاکره و گفت‌وگو برای صلح موجب پیروزی ما در دفاع مقدس شده است.

فرهنگ «شهادت‌طلبی» ملت ایران سایه جنگ را از کشورمان دور کرده است نه برجام

گیلان خبر: محمدباقر ذوالقدر رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در مراسم تشییع و خاک‌سپاری شهدای گمنام دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در محله خانی‌آباد‌نو طی سخنانی اظهار داشت: اینکه بعد از گذشت 36 سال از آغاز دفاع مقدس همچنان مردم قدرشناس ما با شور و اشتیاق در بزرگداشت شهیدان حضور می­‌یابند، نشان‌دهنده عمق نفوذ فرهنگ شهادت و ایثارگری در فرهنگ ملت است.

ذوالقدر بابیان اینکه شهادت رمز بقای ما و روح مکتب و مذهب ماست، تصریح کرد: امروز در حالی شهیدانمان را تشییع می­‌کنیم که عزادار شهادت دختر گرامی پیامبر اسلام هستیم، از این‌رو نباید فراموش کنیم که سرمایه ارزشمند شهادت، میراث مکتب اهل‌بیت علیهم السلام است.

«حضرت فاطمه زهرا (س) برای دفاع از دین پیامبر، دفاع از ولایت و مبارزه با ظلم و بی­‌عدالتی شهید شد، فاطمه زهرا (س) اولین شهید از اهل‌بیت امت پیامبر است؛ خط سرخ شهادت از حضرت زهرا (س) آغاز شد و همچنان ادامه دارد و همین مساله موجب بقاء اسلام و تشیع شده است.»

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ضمن بیان این مطلب ادامه داد: در جریان انقلاب بزرگ ملت ایران، روح شهادت‌طلبی و نهراسیدن از مرگ موجب آن پیروزی بزرگ شد و در دوران دفاع مقدس همین روحیه شهادت‌طلبی، حماسه و فداکاری درراه حق، پیروزی را ممکن ساخت.

وی در ادامه اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی، عاملی است که سایه جنگ و ناامنی را در طول سال­‌های بعد از دفاع مقدس تا امروز از سر کشورمان دور کرده است بنابراین اگر امروز در کمال امنیت زندگی می­‌کنیم و کشور ما در دریای طوفان جنگ، ناامنی، فتنه و درگیری، یک جزیره ثبات، امنیت و آرامش است، به‌دلیل وجود همین روحیه در بین ملت ماست.

ذوالقدر یادآور شد: برخی افراد ساده‌اندیشانه یا مغرضانه نگویند، مذاکره و اقدامات دیپلماتیک، سایه­ جنگ را از کشور برداشته یا برجام سایه جنگ را از کشور دور کرده است؛ اینکه گفته شود برجام موجب شده است، سایه جنگ از کشور دور شود، همان‌قدر سخیف و مضحک است که کسی بگوید مذاکره و گفتگو برای صلح موجب پیروزی ما در دفاع مقدس شده است.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بابیان اینکه عاملی که امنیت و اقتدار کشور ما را تضمین کرده است، روحیه فداکاری و فرهنگ شهادت ملت ماست، افزود: همین روحیه بوده است که در دانش و فناوری هم معجزه آفریده و آن دستاوردهای عظیم را در حوزه فناوری هسته­‌ای و سایر رشته­‌ها نصیب ملت ایران کرده است.

وی ادامه داد: بعد از شهادت شهدای هسته­‌ای شاهد موج گرایش جوانان به رشته‌های علوم هسته­‌ای بودیم و دانشجویان عزیز ما رشته خود را تغییر می­‌دادند تا راه آن شهیدان را ادامه دهند، بنابراین چنین روحیه‌ای تضمین‌کننده اقتدار و امنیت کشور است.

در این مراسم که با حضور گسترده مردم صورت گرفت دو تن از شهدای دفاع مقدس در بوستان 22 بهمن منطقه 19 به خاک سپرده شدند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23709

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر