رمانده نظامی یمن خبر داد

ناکامی مزدوران سعودی در نفوذ به صنعا

فرمانده نظامی یمن گفت: اهداف ریاض در یمن یکی پس از دیگری سقوط می‌کند که تازه‌ترین آن شهر الربوعه در عسیر است که نظامیان سعودی شمار زیادی از تجهیزات و نیروهای خود را از دست دادند.

ناکامی مزدوران سعودی در نفوذ به صنعا

گیلان خبر: «عبدالله الساتر»، یک فرمانده نظامی یمن خسارات میدانی اخیر نیروهای ائتلاف عربی ضد یمن در جبهه های متعدد را موجب شکستی مفتضحانه برای رویای عربستان در یمن توصیف کرد.

وی با اشاره به وخامت اوضاع نیروهای عربستان در عمق خاک این کشور گفت: اهداف سعودی یکی پس از دیگری سقوط می کند که تازه ترین آن شهر الربوعه در عسیر است که نظامیان سعودی شمار زیادی از تجهیزات و نیروهای خود را از دست دادند.

الساتر از سیطره یمنی ها بر سایت نظامی «فرضه الجابری» عربستان در جیزان و انهدام هفت خودروی زرهی در آنجا خبر داد و گفت: نظامیان سعودی به رغم در اختیار داشتن مدرن ترین انواع تسلیحات و پوشش جنگنده های هوایی، فرار را بر قرار در مواضع خود ترجیح دادند.

فرمانده یمنی با بیان اینکه اوضاع در داخل یمن هم برای سعودی ها و هم‌پیمانان آن بهتر از جبهه های فرامرزی نیست، گفت: منطقه الجفینه در استان مأرب در شمال شرق صنعا شاهد چندین بار تلاش طرفداران منصور هادی برای ورود به آنجا بوده که همگی با دفاع جانانه نیروهای ارتش و کمیته های مردمی ناکام مانده و تنها با تلفات جانی و تجهیزاتی برای مزدوران سعودی به همراه بوده است.

وی افزود: درگیری های شدید طرفداران منصور هادی با نیروهای ارتش سوریه در منطقه «حمه المصاریه» استان مأرب نیز با شکست هم‌پیمانان ائتلاف سعودی همراه شده و 24 خودروی زرهی آنها را در این منطقه منهدم و ده ها نفر را کشته و زخمی کردند.

این نظامی یمنی گفت: شکست نیروهای ائتلاف سعودی در جبهه های مختلف نبرد، منصور هادی را از پذیرش مذاکره با انصار الله منصرف کرده چرا که عربستان به رئیس جمهور مستعفی یمن سفارش کرده که تا زمان نهایی شدن نبرد در مأرب برای مذاکره دست نگه دارد.

وی افزود: پیشروی های میدانی رزمندگان یمنی همه تلاش نیروها و مزدوران ائتلاف سعودی از اتباع کشورهای مختلف را برای تسلط بر مأرب و از آنجا به صنعا را ناکام گذاشت.

الساتر تاکید کرد:  تحولات میدانی اخیر در جبهه های یمن گزینه های نظامی ائتلاف سعودی را ناکام گذاشته بخصوص که ملت یمن از احزاب ملی خود حمایت می کند که پس از سیطره بر مساحت گسترده ای از خاک عربستان از جمله سلسله کوه هایی راهبردی در جایگاه بهتری برای مذاکره برخوردارند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23746

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر