سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تابعیت دوگانه 35 نفر مشخص شده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: افراد دوتابعیتی وابستگی خاصی به کشور ندارند به همین دلیل در معرض نفوذ هستند و تا به امروز نیز 35 نفر از این افراد شناسایی و از مسؤولیت مدیریت عزل شده‌اند.

تابعیت دوگانه 35 نفر مشخص شده است

گیلان خبر: سید حسین نقوی حسینی اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی موضوع مدیران دو تابعیتی را پیگیری کرده است و بحث و گفت‌وگوهایی نیز در این خصوص با حضور وزیر اطلاعات صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: چند مورد در این خصوص وجود دارد که اولین آن این است که متاسفانه خلاء قانونی در این خصوص داریم یعنی اینکه حدود، اختیارات، وظایف و تکالیف افرادی که دارای تابعیت مضاعف، گرین کارت و همچنین افرادی که دارای اقامت کشور دومی هستند در قوانین ما تعیین تکلیف نشده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: تفکیک بین این افراد وجود ندارد و از سوی دیگر نیز حدود محدودیت‌ها و اختیارات این افراد به صورت دقیق مشخص نیست.

وی ادامه داد: تصمیم گرفته شد کمیته مشترکی تشکیل شود که بنده نیز عضو آن هستم و آن کمیته طرح جامع دو تابعیتی تعیین کند که این تفکیک‌ها صورت گرفته و حدود اختیارات و محدودیت‌های آنها نیز مشخص شود و هم دستگاه‌های امنیتی تکلیف خود را بدانند و هم اینکه دستگاه‌های سیاسی و اجرایی نیز تکلیف خود را بدانند.

نقوی اظهار داشت: از سوی دیگر دشمنان به دنبال نفوذ هستند و طبیعی است که دشمن برای این اقدام خود به سراغ افرادی می‌رود که مفر خوبی برای فرار داشته باشند.

نماینده مردم شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس افزود: افراد دوتابعیتی بهترین مفر هستند زیرا فرد خیلی احساس وابستگی به کشور نمی‌کند و هر زمانی که بخواهد این سرزمین را رها کرده و به کشور دیگری می‌رود همانند اقدامی که خاوری انجام داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افراد دوتابعیتی همیشه در معرض تهدید و به کارگیری از طرف سرویس‌های جاسوسی و همچنین در معرض بهره‌برداری در برنامه‌های نفوذ هستند لذا این پدیده برای کشور بد است.

وی اظهار داشت: این بد بودن برای آن دسته از افرادی است که می‌خواهند مدیر شوند و در مراجع تصمیم‌گیری حضور پیدا کرده و مسؤولیت‌هایی را قبول کنند و این برای افرادی که پزشک بوده و یا تاجر هستند و اموالی دارند مدنظر نیست.

نقوی گفت: چون تابعیت مضاعف عمل پنهان‌کارانه‌ای است و کسی نشان نمی‌دهد که دارای تابعیت مضاعف است، کشف آن نیز سخت است.

نماینده مردم شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس تصریح کرد: نمی‌توانیم بگوییم در مدیران ما هیچ فرد دوتابعیتی وجود ندارد و تا سند و مدرک محکمی نداشته باشیم نیز نمی‌توانیم کسی را متهم کنیم.

وی افزود: وزیر اطلاعات بارها اعلام کرده است هر کسی در هر جایگاهی فردی را می‌شناسد که دارای دوتابعیتی است و مسؤولیتی نیز دارد به ما معرفی کند تا ما اقدامات لازم را انجام دهیم.

نقوی اظهار داشت: وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اعلام کردند 72 نفر به عنوان مدیران دوتابعیتی معرفی شدند که اسناد لازم علیه 35 نفر از آنها وجود داشت و بعد از آن دیگر هیچ مسؤولیتی به این افراد داده نشده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23892

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر