نجفی در آخرین روز نشست فصلی شورای حکام آژانس بیان کرد

سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی/ آژانس رسیدگی کند

نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی سلاح های هسته ای رژیم صهیونیستی را تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی خواند و خواستار رسیدگی جدی آژانس به برنامه تسلیحاتی هسته ای این رژیم شد.

سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی/ آژانس رسیدگی کند

گیلان خبر: رضا نجفی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه 19 اسفندماه 95 در آخرین روز از برگزاری نشست فصلی ماه مارس شورای حکام طی سخنانی ضمن اشاره به محکومیت شدید برنامه سلاح های هسته ای رژیم صهیونیستی از سوی کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، خواستار توجه دقیق و رسیدگی جدی به این موضوع از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی شد.

وی در ادامه سخنان خود که در چارچوب طرح موضوع توانمندی های هسته ای رژیم اسرائیل ارائه شد با اشاره به درخواست های مکرر جامعه بین المللی در قالب قطعنامه های مصوب آژانس و کنفرانس های بازنگری معاهده عدم اشاعه هسته ای مبنی بر پیوستن فوری این رژیم به ان پی تی و قرار گرفتن کلیه تاسیسات هسته ای آن تحت نظارت کامل پادمانهای آژانس افزود: متاسفانه رژیم صهیونیستی طی سالهای گذشته با نادیده گرفتن درخواست مشروع جامعه بین المللی و با حمایت کورکورانه برخی کشورهای غربی با نقض آشکار همه قوانین و مقررات بین المللی به پبشبرد برنامه هسته ای نظامی خود ادامه است.

نماینده کشورمان همچنین ضمن انتقاد شدید از رفتار دوگانه برخی کشورهای غربی در زمینه عدم اشاعه و لزوم منع کامل هرگونه همکاری و انتقال مواد و تجهیزات هسته ای به این رژیم، توانمندی سلاحهای هسته ای در دستان رژیم اسرائیل، با تاریخی مملو از تجاوزگری، اشغالگری و تروریسم دولتی، را تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی اعلام کرد.

 وی گفت: در حالیکه دانشمندان هسته ای در سراسر خاورمیانه توسط تروریستهای استخدام شده توسط اسراییل ترور شده اند، متخصصان هسته ای این رژیم به تاسیسات هسته ای برخی از کشورهای هسته ای دسترسی دارند.

در این نشست سفیر امارات متحده عربی به نمایندگی از کشورهای عضو گروه عرب و همچنین برخی کشورها از جمله مصر و اردن، ضمن محکوم کردن حمایت برخی غربیها از توانمندیهای هسته ای رژیم صهیونیستی و به شکست کشاندن کنفرانس 2015 ان پی تی، خواستار الحاق بی قید و شرط اسرائیل به ان پی تی و قرار گرفتن تاسیسات هسته ای این رژیم تحت پادمانهای آژانس شد و تاکید کرد که تا تحقق این امر موضوع توانمندیهای هسته ای اسرائیل که تهدیدی برای منطقه و جهان است باید در دستورکار آژانس باقی بماند.

 هیات آمریکا و نماینده اتحادیه اروپایی ضمن حمایت از رژیم صهیونیستی، از طرح این موضوع توسط کشورهای منطقه و حمله به این رژیم در این نشست انتقاد کردند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23924

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر