اظهارات نماینده مردم شیراز در مورد طرح فراکسیون امید؛

طرح مجلس در برخورد با برهم‌زنندگان جلسات پخته نبود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نپختگی طرح برخورد با برهم‌زنندگان اجتماعات، گفت: نباید آزادی بیان را تا زمانی بخواهیم که خودمان باشیم بلکه برای نسل‌های آینده نیز باید همین‌گونه فکر کرد.

طرح مجلس در برخورد با برهم‌زنندگان جلسات پخته نبود

گیلان خبر: مسعود رضایی با اشاره به اینکه طرح برخورد با برهم زنندگان جلسات به لحاظ حقوقی طرح پخته‌ای نبود و بنده چند ایراد از آن گرفتم، اظهار داشت: شاید بانیان این طرح نیت خیری از آن داشتند اما متاسفانه طوری مطرح شد که دورنمای ضعیفی داشت به دلیل اینکه به لحاظ محتوایی خوب پرداخته نشده بود.

رضایی افزود: بر اساس این طرح گفته شده هر کسی که اعتراض یا سؤال کرده یا جلسات را بر هم بزند، پلیس باید او را دستگیر کند که باید در این رابطه بگویم که ما به عنوان کسانی که به آزادی معتقدیم، نباید آزادی را تا زمانی بخواهیم که خودمان باشیم بلکه وقتی آزادی را تعریف می‌کنیم برای نسل‌های آینده نیز آن را بخواهیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: زمانی که بنده آزادی را مطرح می‌کنم هدفم این است که دیگران نیز از آن بهره‌مند شوند که به هر حال در این طرح به صورت درست و اصولی این مباحث پرداخته نشده بود.

رضایی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات این طرح این بود که گفته شده بود هر کسی اعتراض یا سؤال کرد نیروی انتظامی باید وی را بازداشت کند و تحویل قوه قضاییه دهد که با توجه به آیین دادرسی دچار نقص است چراکه برای آن مدت تعیین نشده است.

وی که دانش‌آموخته رشته حقوق است، ادامه داد: زمانی که در این طرح می‌گوییم فردی را دستگیر کنند و تحویل دهند، به دلیل مشخص نشدن زمان آن گنگ است و ابهام دارد و شاید پلیس دوست داشت که یک ماه آن فرد را نگه دارد و بر اساس این طرح گویی مجوز نگهداری افراد برای یک ماه به پلیس داده شده و این یک ضعف است.

رضایی ادامه داد: این طرح باید به لحاظ حقوقی پخته‌تر و بررسی بیشتری شود که وقتی ما تعریف آزادی یا کنترل مزاحمت‌ها را می‌کنیم این را برای همه در نظر بگیریم نه امروز که من سخنرانم کسی نتواند به من اعتراض کند بعد اگر فردا من شدم معترض و کس دیگری سخنران شد، وضع به‌گونه‌ای دیگر باشد، بنابراین باید خود را نیز آنجا ببینیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه با اصل این طرح موافقم، اظهار داشت: اگر این طرح درست تنظیم شود باید یک آزادی مشروع یعنی به معنی مورد پسند مردم ارائه شود و موافق و مخالف حرف خود را بزنند و کسی مزاحم آنها نشود تا زمانی که ایجاد خطر و اخلال در نظم عمومی به وجود نیاید.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24118

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر