ابراز نگرانی اندیشکده آمریکایی از حذف «دیدگاه روحانی» در انتخابات ایران

اندیشکده آمریکایی نوشت: یک رئیس‌جمهور «تندرو» در لفظ و عرصه دیپلماسی رویکرد تهاجمی‌تری علیه آمریکا نسبت به حسن روحانی اتخاذ می‌کند و طرفدار سیاست اقتصادی انزواگرایانه خواهد بود.

ابراز نگرانی اندیشکده آمریکایی از حذف «دیدگاه روحانی» در انتخابات ایران

گیلان خبر: اندیشکده «آمریکن اینتر پرایز» در تحلیلی پیرامون انتخاب مجدد «حسن روحانی» رییس جمهور ایران برای دوره دوم انتخابات که قرار است اردیبهشت سال 96 برگزار شود، مدعی وجود رویکرد تخریبی علیه حسن روحانی شد.

این اندیشکده می‌نویسد: آمریکا باید نسبت به جایگزین شدن یک رییس جمهور «تندرو» که نسخه تعامل اقتصادی، دیپلماتیک روحانی با غرب را تغییر می‌دهد، هوشیار باشد. (رسانه‌های غربی عموما به‌جای استفاده از عبارت اصول‌گرا، از لفظ تندرو استفاده می‌کنند.)

این اندیشکده چشم انداز موفقیت حسن روحانی  در انتخابات را بسته به موفقیت‌های اقتصادی او برشمرد و نوشت: این همان جایی است که منتقدان روحانی از جهات مختلف در حال حمله به وی هستند.

امریکن اینتر پرایز نوشت: مردم ایران به طور محتمل اهمیت بیشتری  به «دستاوردهای اقتصادی توافق هسته‌ای» که روحانی در سال 2013 در رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود، می‌دهند. 75درصد ایرانی‌ها در جریان یک نظرسنجی گفتند که توافق هسته‌ای تغییری در اوضاع زندگیشان نداده است.

این اندیشکده با تاکید بر عدم اتحاد تاریخی اصولگرایان با هم که به عنوان مثال در سال 2013  چهار چهره برجسته آن‌ها با تقسیم آرا رقابت را به روحانی واگذار کردند و برخی نظرسنجی‌ها نسبت به اقبال بالای روحانی، نوشت: در مجموع یک رییس جمهور «تندرو» احتمالا نه تنها در لفظ و در عرصه دیپلماسی رویکرد تهاجمی‌تری علیه آمریکا و متحدانش نسبت به حسن روحانی اتخاذ می‌کند بلکه طرفدار سیاست اقتصادی بیشتر انزواگرایانه (متکی بر خود تا کشورهای دیگر) خواهد بود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24449

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر