قاسمی در واکنش به افزودن یک سازمان و مقام قضایی ایران به فهرست تحریم‌ها:

دولت آمریکا در جایگاه اظهارنظر و اقدام درباره وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها نیست

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: دولت آمریکا به دلیل کارنامه مردود داخلی و بین‌المللی خود در جایگاهی نیست که بتواند درباره وضعیت حقوق بشر در کشورها اظهارنظر یا اقدامی کند.

دولت آمریکا در جایگاه اظهارنظر و اقدام درباره وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها نیست

گیلان خبر: «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به افزودن یک سازمان و یک مقام رسمی قضایی کشورمان به فهرست بی پایه تحریم‌ها به بهانه واهی نقض حقوق بشر گفت: اینگونه اقدامات تکراری و در جهت اهداف سیاسی خاص دولت آمریکا در اعلام تحریم‌های یکجانبه با ادعای بی اساس نقض حقوق بشر علیه افراد حقوقی و حقیقی کشورهای مستقل، ناقض اصول مسلم حقوق بین‌الملل و حقوق بشر بین‌المللی و امری نامشروع و غیرقانونی است.

 وی افزود: دولت آمریکا به دلیل کارنامه مردود داخلی و بین‌المللی خود در جایگاهی نیست که بتواند پیرامون وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها اظهارنظر یا اقدامی کند.

 سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به این موضوع که هیچ نهاد و مرجع بین‌المللی نیز هرگز چنین وظیفه‌ای را به دولت آمریکا نداده است تا چگونگی حقوق بشر در دیگر کشورها را از دیدگاه خود مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و برای آنها تعیین تکلیف کند، گفت: این اقدامات و تحریم‌های یکجانبه و زورمدارانه بر اساس قطعنامه‌های مکرر سازمان ملل اقدامی نامشروع و دارای آثار منفی بر بهره‌مندی حقوق بشر افراد است. 

«قاسمی» در پایان تصریح کرد: اقدام دولت آمریکا در اتخاذ اینگونه اقدامات مداخله جویانه، بیش از هر چیز، محملی برای سرپوش گذاشتن بر معضلات حقوق بشری آن کشور و در نهایت سعی در به انحراف کشاندن افکار جهانیان از جنایات و حمایت‌های این کشور از نقض سیستماتیک و فاحش حقوق بشر توسط برخی متحدان خود در منطقه به ویژه رژیم صهیونیستی است که از کارنامه‌های سیاه حقوق بشری برخوردارند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24977

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر