روایت پورمختار از نشست غیرعلنی امروز مجلس

قاضی‌عسکر: مراسم برائت از مشرکین همانند گذشته در حج امسال انجام خواهد شد

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس گفت: نماینده ولی فقیه در امور حج عنوان کرد که مراسم برائت از مشرکین مانند سال‌های گذشته در حج امسال نیز برگزار خواهد شد و توافقات برای پرداخت دیه شهدای منا با طرف سعودی انجام شده است.

قاضی‌عسکر: مراسم برائت از مشرکین همانند گذشته در حج امسال انجام خواهد شد

گیلان خبر: محمد علی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس، گفت: در این جلسه وزیر ارشاد، رئیس سازمان حج و نماینده ولی فقیه در امور حج توضیحاتی را در مورد هماهنگی‌هایی که با وزارت حج عربستان و توافقاتی که در مورد حج امسال صورت گرفته، ارائه کردند.

وی افزود: براساس توضیحات میهمانان جلسه غیر علنی امروز اطمینان‌هایی که باید در بحث امنیت زائران و آسایش و راحتی آنان با حفظ جایگاه و کرامتشان گرفته می‌شد، انجام شده است و توافقات انجام شده وزارت ارشاد، رئیس سازمان حج و بثه مقام معظم رهبری به این نتیجه رسانده که طرف سعودی این توافقات را رعایت خواهد کرد.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: طبق توضیحاتی که نماینده ولی فقیه در امور حج ارائه کرد طبق توافق انجام شده با طرف سعودی مراسم برائت از مشرکین مانند سالهای گذشته انجام خواهد شد.

پورمختار خاطرنشان کرد: قاضی عسکر رئیس سازمان حج گفت که طبق توافق انجام شده با طرف سعودی، امسال استثنائاً و به منظور رعایت مسائل امنیتی دعای کمیل داخل هتل‌ها برگزار خواهد شد.

وی افزود: قاضی عسکر همچنین اشاره کرد که در مورد شهدای مناء بنا شد که دیه آنها پرداخت شود که طبق توافق انجام شده این کار براساس فقه طرف عربستانی که فقه حنبلی است پرداخت خواهد شد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25216

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر