حاجی‌میرزایی: عدم تشکیل جلسات دولت رویدادی معمول است

عدم برگزاری جلسات هیأت وزیران در ایام نزدیک به انتخابات با توجه به نامزد شدن همزمان رئیس جمهور و معاون اول وی تبدیل به امری مهم شده به گونه‌ای که دبیر هیات دولت آن را امری معمول و اما نوبخت آن را نقصی در کار می‌داند.

حاجی‌میرزایی: عدم تشکیل جلسات دولت رویدادی معمول است

گیلان خبر: محسن حاجی میرزایی دبیر هیأت دولت در واکنش به سوء استفاده برخی رسانه های خاص از برگزار نشدن جلسه روز گذشته هیأت دولت، گفت: اگر واقعا به دنبال کشف حقیقت هستید برنامه های روز گذشته رییس جمهور، معاون اول، وزرا و معاونان رییس جمهور را دنبال کنید تا بدانید که جریان اداره کشور با تمام دقت و حساسیت و اختصاص وقت بیش از وقتهای متعارف اداری بطور کامل جریان دارد.

 

وی در ادامه افزود: جلسه روز گذشته دولت به دلیل همراهی تعدادی از اعضای دولت با رییس جمهور تشکیل نشد و بر خلاف جو سازی برخی رسانه ها این یک رویداد معمول در همه دولت‌ها بوده و هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد.

 

دبیر هیأت دولت تصریح کرد: خوبست رسانه هایی که با توسل به دروغ و با عدول از اصول حرفه ای خبر رسانی هر موضوعی را وسیله حمله به دولت قرار می دهند رسالت خبر رسانی را از دایره بغض ها خارج کنند و اعتبار حرفه ای خود را نابود نکنند.

 

حاجی میرزایی همچنین جریان رسانه ای تخریب گر دولت را خطاب قرار داده و گفت: بدانیم که انتخابات دروغگویی را مباح نمی کند.

 انجام سفرهای استانی و پروژه ای روحانی چیز جدید نبوده و نیست هر چند در این ایام نزدیک به انتخابات تقریبا یک روز در میان آقای رئیس جمهور در سفرهای استانی برای افتتاح طرح های عمرانی بسر می برند اما یکی از نکات قابل توجه حضور معاون اول رئیس جمهور و تعدادی دیگر از وزرا در تهران برای تشکیل جلسات هیأت دولت بوده به این معنا که هرگاه رئیس جمهور در سفر به سر می برد، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با حضور اکثریت کابینه که به حد نصاب برسند جلسات هیات وزیران را تشکیل می داد و حتی درمواردی به وزرا و معاونان رئیس جمهور تاکید می شد که برای تشکیل جلسات هیات وزیران در تهران بمانند؛ اما بعد از نام نویسی جهانگیری و روحانی در انتخابات ریاست جمهوری این موضوع مهم از سوی رئیس جمهور و معاون اول وی فرموش شده و هر یک در این یک ماه بدنبال برنامه های تبلیغاتی خود هستند.

 

در همین رابطه محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در جلسه (سه شنبه 29 فروردین ماه با خبرنگاران) در پاسخ به این سوال که با توجه به کاندیدا شدن رییس جمهور و معاون اول و قرار گرفتن این دو نفر در تبلیغات انتخاباتی، آیا مدیریت کشور دچار مشکل نخواهد شد؟ گفت: اگر در طول این یک ماه دولت تشکیل جلسه نداد و مصوبه و تصمیمی نداشت آنوقت می شود گفت که نقصی در کار پیش امده لذا مطمن باشید که اعضای دولت همچنان به تعهدی که به مردم دارند پایبند هستند و هم اقای رییس جمهور و هم اقای جهانگیری در جلسات شرکت می کنند بنابراین از این بابت هیچ خدشه ای به کار وارد نمی شود.

 

گفتنی است، جلسه صبح روز گذشته چهارشنبه 30 فروردین ماه دولت تشکیل نشد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25248

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر