مسکو: از بین بردن برجام تهدیدی برای ثبات جهانی است

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اعلام کرد مسکو بر این باور است که از بین بردن احتمالی توافق هسته‌ای ایران، ثبات جهانی را تهدید می‌کند.

مسکو: از بین بردن برجام تهدیدی برای ثبات جهانی است

گیلان خبر: «ولادیمیر وورونکوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین اعلام کرد، مسکو منتظر ارائه طرح موضع خاص آمریکا در خصوص برنامه هسته‌ای ایران در نشست کمیسیون مشترک هفته آینده است.

بنا بر این گزارش، وی در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» تأکید کرد، صرف نظر کردن احتمالی از توافق هسته‌ای ایران ثبات جهانی را تهدید می‌کند.

وزارت خارجه چین اعلام کرده است، کمیسیون مشترک برجام قرار است هفته آینده روز سه‌شنبه در وین تشکیل جلسه دهد.

نماینده روسیه اعلام کرد: «ما مایلیم که موضع آمریکا را به ویژه در خصوص مفاد برجام که آقای تیلرسون به طور کلی آن را ابراز کردند، بشنویم».

تیلرسون روز چهارشنبه اعلام کرد که برجام نمی‌تواند تحقق هدف ایران غیرهسته‌ای را محقق سازد و صرفا تبدیل شدن ایران به یک کشور هسته‌ای را به تأخیر می‌اندازد.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین همچنین گفت: «برجام بر اساس یک توافق جامع محقق شده و مواضع تمامی طرفین در این خصوص در نظر گرفته شده است. از بین بردن چنین مکانیسمی نه به افزایش ثبات در منطقه کمک می‌کند و نه به ثبات جهانی».


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25251

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر