اعزازی در نطق میان دستور:

حفظ نظام بدون توجه به مطالبات به حق مردم مقدور نیست

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه شرایط پولی ومالی کشور به گونه ای است که بهترین کارخانه داران و سرمایه گذاران ما با پول ربا تولید می کنند.

حفظ نظام بدون توجه به مطالبات به حق مردم مقدور نیست

گیلان خبر: ضیاء الله اعزازی ملکی در نشست علنی امروز ( 4 اردیبهشت‌ ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تبریک سالروز بعث حضرت رسول اکرم (ص) گفت: امام امت (ره) تاکید فرمودند که حفط نظام مقدس جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وظیفه داریم نظام را حفظ کنیم و نمایندگان مردم در مجلس و قوای مجریه و قضائیه بدانند که حفظ نظام بدون توجه به مطالبات به حق مردم مقدور نمی باشد.

وی مطالبات به حق مردم را تامین نیازهای فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی آنهاعنوان کرد و گفت: اهداف انقلاب اسلامی، مبارزه با فساد اقتصادی حاکمان و فقرزدایی بوده که یکی از مهم ترین مطالبات مردم است که قوای مختلف نظام نیز باید در این زمینه پاسخگو باشند.

اعزازی تصریح کرد: کسی نمی تواند منکر خدمات و کارهای عظیمی باشد که انقلاب اسلامی انجام داده ولی متاسفانه در کشور با آسیب ها و آفاتی از جمله فساد مالی، فقر و بیکاری مواجه هستیم.

وی افزود: بنده به عنوان فردی دلسوز نظام و نماینده مردم، باید حرف دل آن ها را از تریبون خانه ملت بیان کنم از این روز احساس خطر جدی برای نظام می کنم  چراکه وقتی رهبر معظم انقلاب می فرمایند نظام شرمنده جوانان است، تکلیف قوای سه گانه مشخص روشن و است و باید مسئله فقر و فساد و بیکاری را با جدیت دنبال کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: متاسفانه باید بگویم که قشری از مردم حتی توان پرداخت قبوض ماهانه آب، برق و گاز خود را ندارند و از این افراد هر روز تعداد زیادی به دفتر بنده مراجعه می کنند که مشکل اقتصادی دارند و واقعا شرمنده می شویم که بعضی از خانواده ها اظهار می دارند حتی نان شب برای خوردن ندارند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با باین اینکه جوانان تحصیل کرده بلاتکلیف بوده و سن ازدواج بالا رفته  و آمار طلاق افزایش یافته است گفت: سئوال این جاست که واقعا باید برای رفع این مشکلات چه باید کرد؟

اعزازی افزود: رکود اقتصادی باعث شده فقیر و غنی گریان شوند و متاسفانه بهترین کارخانه داران، سرمایه داران به دلیل سیستم نظام پولی و مالی در کشور، با پول ربا در محصول خود را تولید می کنند که باید سئوال کرد وقتی این پول وارد چرخه زندگی می‌شود چه باید کرد؟

این نماینده مجلس تصریح کرد: امید همیشه و همه جا وجود دارد و ما به رحمت الهی بسیار امیدواریم اما واقعا از مردم ایران می‌خواهم به این نکته توجه کنند که بهترین زمان برای دقت انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است.

وی افزود: مردم هر کاندیدایی که برنامه اجرایی برای حل مشکلات دارد را انتخاب کنند و با حضور پرشور خود در صحنه انتخابات مانند گذشته دشمنان ایران اسلامی را مأیوس نمایند چرا که شاید دیگر فرصتی برای آزمون و خطا وجود نداشته باشد.

 اعزازی همچنین خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: شما می‌توانید در تأمین نظر مردم نقش اساسی داشته باشید چراکه در دادسراها و دادگاه‌ها پرونده‌های بسیاری انباشته شده و بعضا رسیدگی به یک پرونده چندین سال به طول می‌انجامد.

وی افزود: اطاله دادرسی در پرونده‌های خانوادگی عواقب ناگواری دارد لذا خواهشمند است دستور فرمایید مسیر و زمان رسیدگی به پرونده‌های دادگاه‌ خانواده کوتاه‌تر شود.

این نماینده مجلس همچنین در بخش دیگری از نطق خود به  مشکلات حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: از وزیر بهداشت می خواهیم که شروع عملیات ساخت بیمارستان جایگزین برای بناب تسریع گردد.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم شهرستان بناب در خصوص پل میدان معلم گله‌مند هستند و متاسفانه پیگیری ها نتیجه مطلوبی نداده است که علاوه بر حل این مشکل خواستار شروع عملیات احداث کمربندی شرقی این شهرستان نیز هستیم.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی همچنین از وزیر نیرو خواست که پیگیر اجرای پروژه آبرسانی به دشت بناب باشد.

اعزازی در ادامه خواستار تصمم وزارت کشور برای تبدیل شدن چند روستا به شهر که جمعیت آن ها بیش از 5 هزار نفر است شد  و خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مردم بناب در سرمایه‌گذاری فعالیت چشمگیری داشته و شهرک صنعتی بناب بعد از تبریز دومین شهرک صنعتی استان است و دو نفر از صادرکنندگان نمونه کشوری متعلق به این شهرستان هستند از این رو نیاز به شهرک صنعتی شماره 2 بناب احساس می‌شود که باید مشکلات احداث آن را مرتفع کرد.


منبع: فارس

کد مطلب: 25428

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر