قالیباف در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

آرمان‌های انقلاب و مسائل اقتصادی با ادامه این دولت به خطر خواهد افتاد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مقطع انتخابات همه ما یک هدف مشترک داریم و مصمم هستیم این دولت تکرار نشود زیرا ادامه این دولت به معنای آن است که آرمان‌های انقلاب و مسائل اقتصادی کشور در خطر است؛ این هدف مشترک من و آقای رئیسی است.

آرمان‌های انقلاب و مسائل اقتصادی با ادامه این دولت به خطر خواهد افتاد

گیلان خبر: محمد باقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: تجارت اتحادیه اروپا در سال 2016 میلادی هزار و 700 میلیارد دلار بود و سود تجارت اتحادیه اروپا رقمی در حدود 170 میلیارد دلار است این در حالی است که اگر ما در کشور خود تنها در حوزه انرژی بتوانیم درست مصرف کنیم، می‌توان 167 میلیارد دلار از این بخش برای کشور درآمد و ظرفیت ایجاد کرد.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که قرارگاه خاتم الانبیا در پروژه های بزرگ، فنی و بسیار پیچیده به بهترین شکل ممکن عمل می کند، بنده 30 سال قبل در آغاز راه اندازی قرارگاه خاتم الانبیا به منظور ریل گذاری بری حرکت قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در این ابعاد حضور داشتم.

قالیباف ادامه داد: مجموعه بودجه نقد و غیر نقد شهرداری تهران حدود 20 هزار میلیارد تومان است این در حالی است که سرجمع هزینه های جاری شامل حقوق، بودجه جاری و همچنین هزینه نگهداشت شهر تنها 31 درصد بودجه را تشکیل می دهد و 69 درصد بودجه به توسعه زیرساخت ها اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در مقابل شاهد هستیم که بودجه دولت از سال 92 تا سال 95 چندین برابر شده و بودجه 104 هزار میلیارد تومانی دولت به 282 هزار میلیارد تومان تا آخر سال 95 افزایش پیدا کرده است اما ببینید که سهم بودجه جاری دولت چقدر است؟ مگر در این شرایط امکان رشد در کشور وجود دارد؟

قالیباف گفت: معتقدم با اجرای درست مصوبات می توان این روند را در بودجه سال 96 اصلاح کرد البته کاهش بودجه جاری کار بسیار سختی است اما این کار شدنی است همچنانکه در دوره مدیریت من در سازمان های مختلف، این کار صورت گرفته است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: پیک رشد جمعیت ما در سال 1364 است که در آن سال حدود یک میلیون و 850 هزار نفر متولد شدند و از سال 65 این نرخ رشد جمعیت با یک شیب ملایم رو به کاهش است.

وی گفت: از این رو ما تا سال 1403، سالانه حدود یک میلیون و 300 هزار تقاضا برای شغل جدید پیش رو داریم و اگر پنج میلیون شغل دیگر ایجاد کنیم، تازه توانسته ایم همین وضعیت فعلی را حفظ کنیم؛ در این شرایط ببینید که اگر نتوانیم پنج میلیون شغل ایجاد کنیم چه بحرانی پیش روی ما خواهد بود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: در حال حاضر ایجاد پنج میلیون شغل به یک ضرورت برای ما تبدیل شده است؛ ما شاهد هستیم هر زمانی که شورای عالی کار تشکیل شده است، هر تصمیمی گرفته اند در نهایت منابع در جای دیگری رفته است. یکی از اشکالات جدی دولت آن است که وقتی بخشنامه ای صورت می گیرد، در پائین شاهد هستیم اتفاق دیگری می افتد.

قالیباف ادامه داد: در سامانه ملی کارانه ما می توانیم شغل را برای افراد ایجاد کنیم که من با اطمینان می گویم این کار امکان پذیر است و منابع آن را نیز پیش بینی کرده ایم چرا که اگر به درستی قانون را اجرا کنیم منابع آن در همین بودجه هم وجود دارد البته در بخش هایی نیازمند قوانین جدیدی هستیم اما پیش از آن ما باید کار را با همین قوانین مصوب بر زمین مانده آغاز کنیم.

وی گفت: در زمینه مذاهب و قومیت ها معتقدم باید اصل 15 و 19 قانون اساسی مبنای کار ما باشد چرا که در اجرای این دو بند قانون اساسی مقداری خوب عمل نکرده ایم. با شرایط فعلی خاورمیانه اگر نتوانیم با اهل سنت داخل کشور رابطه برادرانه، با محبت و همدلی ایجاد کنیم چطور در سطح کشورهای منطقه می توانیم این رابطه را داشته باشیم؟ البته آن هایی که نگاه تفرقه آمیز دارند با اهل سنت متفاوت هستند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: دولت مردم هرگز به دنبال این نیست که یک بار اضافی به دوش دولت اضافه کند، مردم نیز باید خودشان با صرفه جویی سهیم باشند و بدانند که با صرفه جویی در مصرف انرژی پیش از هر چیزی خود آنها منفعت می برند چرا که از این بخش می توان 170 میلیارد دلار صرفه جویی کرد. در حالی با شش متر مکعب گاز یک کیلووات – ساعت برق تولید می کنیم که می توانیم این میزان برق را با 3 متر مکعب گاز تولید کنیم؛ حرکت به سمت صرفه جویی روش هایی که آن ها را بیان خواهم کرد.

وی گفت: در مقطع انتخابات همه ما یک هدف مشترک داریم و آن است که همه ما مصمم هستیم که این دولت تکرار نشود، چرا که ادامه این دولت به معنای آن است که آرمان های انقلاب و مسایل اقتصادی کشور در خطر است؛ این هدف مشترک من و آقای رئیسی است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25440

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر