مشروح/ در اجتماع مردم استان بوشهر مطرح شد

رئیسی: همه‌چیز مردم را به "برجام" متصل می‌کنند/ زمان "حرف‌زدن" تمام شده

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: مردم کشورمان دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی هستند که این مشکلات مجموعه‌ای از ناکارآمدی مدیریتی در کشور است.

رئیسی: همه‌چیز مردم را به "برجام" متصل می‌کنند/ زمان "حرف‌زدن" تمام شده

گیلان خبر: حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری دقایقی پیش در اجتماع پرشور و حماسی مردم استان بوشهر، با بیان اینکه مردم استان بوشهر در هشت سال دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف رسالت و مأموریت خود را به‌نحو احسن انجام دادند، اظهار داشت: به خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، مادران و پدران شهدا درود می‌فرستم و از مرزبانان غیور استان بوشهر کمال سپاس‌گزاری و تشکر را دارم.

وی با ابراز اینکه استان بوشهر مردمانی باغیرت، ولایتمدار و همیشه در صحنه دارد، تصریح کرد: مردم باغیرت و بابصیرت استان بوشهر همواره در صحنه‌های مختلف در دفاع از انقلاب و ارزش‌های انقلاب اسلامی رسالت خود را نشان دادند و نگذاشتند یک وجب از خاک میهن در دست بیگانگان قرار بگیرد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اظهار اینکه مردم غیور استان بوشهر افتخارآفرینان مقابله با استعمار پیر انگلیس و کفر جهانی هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون مردم استان بوشهر با ایستادگی، مقاومت، دشمن‌ستیزی به همگان آموختند که می‌توان با دشمن با ملت بابصیرت و باایمان ایستاد.

رئیسی با اعلام اینکه مردم بابصیرت و باغیرت استان بوشهر از ذخایر مادی و نیروی پرتوان و بااقتدار انسانی هستند، تصریح کرد: مردمی که در همه عرصه‌های مختلف انقلاب و ایران با اقتدار حضور دارند، چرا دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی باشند؟

وی با تأکید بر اینکه مجموعه مدیریت دولت سبب بروز این مشکلات شده است، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی در جامعه ناشی از مجموعه مدیریت ناکارآمد دولت است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم ایستادگی و مقاومت خود را در همه عرصه‌ها نشان دادند، تأکید کرد: رمز قدرت و اقتدار ایران، ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن است و دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند کوچکترین تعرضی به این کشور داشته باشد.

رئیسی با اعلام اینکه "اجازه تعرض دشمن به حقوق حقه مردم را نمی‌دهیم"، گفت: استان بوشهر دارای ذخایر مهمی در بخش‌های مختلف است و اکنون این استان دغدغه کار و شغل دارد. این نتیجه ناکارآمدی مدیریتی محسوب می‌شود.

وی با ابراز اینکه در هر خانه و منزل یک یا دو و یا چند بیکار جوان با مدرک تحصیلی عالی وجود دارد، افزود: چرا ما شاهد بیکاری در این استانی که دارای بیشترین ذخایر در حوزه‌های مختلف اقتصادی است، هستیم؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: اگر تولید در کشور رونق داشته باشد ما بیکار نداریم.

رئیسی با بیان اینکه برای حل مشکلات بیکاری در جامعه باید از ظرفیت‌ها به‌صورت بهینه استفاده کرد، گفت: به‌گفته یکی از وزرای دولت کنونی 50 درصد از ظرفیت کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی تعطیل است و آنان این مهم را به‌دلیل کمبود نقدینگی می‌دانند. آیا به‌راستی کمبود نقدینگی است یا کمبود مدیریت نقدینگی است؟

وی با اشاره به اینکه قاچاق کالا ضربات مهلکی به زیرمجموعه اقتصادی، صنعتی و معیشتی جامعه وارد کرده است، اضافه کرد: امروز قاچاق کالا به‌صورت کانتینری وارد کشور می‌شود. آیا جابه‌جایی کوله‌برها و واردات کالای ته‌لنجی قاچاق است، یا ورود ده‌ها کانتینر کالای قاچاق؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: بیش از 18 میلیارد دلار کالای قاچاق در کشور وارد می‌‌شود، چرا با این پدیده که همه از مشکلات آن دم می‌زنند، برخورد قاطع نمی‌شود؟ آیا حمل کالای ملوانی ته‌لنجی قاچاق است که برای تأمین زندگی روزمره ملوانان وارد می‌شود؟ چرا هروقت بحث از قاچاق کالا می‌شود، نگاه به کوله‌برها و ته‌لنجی‌ها می‌شود؟ این در حالی است که ده‌ها کانتینر قاچاق کالا در کشور می‌شود و بدون دغدغه جابه‌جا می‌شود.

وی گفت: آنها که تسهیلات میلیاردی دریافت می‌کنند، چرا حقوق مردم رعایت نمی‌شود و 11 میلیون جوان آماده ازدواج از دریافت تسهیلات ازدواج بی‌بهره می‌مانند؟

رئیسی در ادامه سخنانش تأکید کرد: شما می‌گویید چرا من می‌گویم سفره‌های مردم هر روز کوچکتر می‌شود و فقر گسترش می‌یابد. شما می‌گویید "چرا می‌خواهید دیوار بکشید؟" بله، من بین چپاول‌گران حقوق مردم و مردم دیوار می‌کشم.

وی با بیان اینکه بیکاری یکی از معضلات مهم جوانان ایران است، گفت: ما به دولت روحانی می‌گوییم "چرا بازار ایران بازار کالاهای چینی است؟ آیا شما در تبلیغات دولت گذشته جلوگیری از واردات را مورد اشاره قرار ندادید، به‌گونه‌ای که در دولت گذشته سالانه 5 میلیارد دلار و در این دولت 10 میلیارد دلار واردات انجام شده است؟

وی با اظهار اینکه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی یکی از ظرفیت‌هایی است که باید توسعه یابد، افزود: تولید یک‌میلیون تن مواد پتروشیمی سبب ایجاد اشتغال و افزایش تولید جامعه می‌شود و این صحبت‌ها آرمانی و آسمانی نیست، بلکه یک‌میلیون شغل بر‌اساس برنامه‌ریزی برای هر یک‌میلیون تن ایجاد می‌شود.

رئیسی با ابراز اینکه "ما می‌گوییم برای جوانان شغل و تسهیلات لازم برای ازدواج فراهم می‌کنیم، ولی شما می‌گویید «از کجا پول می‌آورید؟»"، گفت: آیا کشور نمی‌تواند پاسخگوی 700 هزار زوج جوان که نیاز به تسهیلات دارند، باشد؟ مشکل کمبود نقدینگی، آب، خاک و نیروی انسانی از صحبت‌های دولت کنونی است؛ مشکل کمبود مدیریت و وضع مدیریت اجرایی است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: اگر توجه به اعتراضات و حرف‌ها و مطالبات مردم نشود، فرصت‌ها از دست می‌رود و مردم به خواسته‌های خود دست نمی‌یابند.

رئیسی با بیان اینکه دیپلماسی ارتباط با کشورهای مختلف در دولت بسیار ضعیف است، گفت: ما با 15 کشور همسایه هستیم و باید روابط دیپلماسی به‌گونه‌ای باشد که تولیدات ایران در بازارهای این کشورها مورد توجه قرار گیرد که اکنون ما با عراق ارتباط دوستی داریم ولی در بازار عراق، کالاهای کشورهای دیگر موجود است.

وی با تصریح بر اینکه همه‌چیز مردم را به سند برجام متصل می‌کنند، اضافه کرد: هرچند برجام به‌عنوان یک سند مورد توجه قرار دارد اما مشکلات این سند از آنجاست که با توجه به اینکه پیش‌پرداخت آن انجام شده چک آن نقد نشده است. دیپلماسی کشور بسیار ضعیف است و این دیپلماسی التماسی بوده درحالی که باید با دیپلماسی انقلابی مشکل جامعه را حل کرد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم بوشهر مردم متدینی هستند، گفت: من به جوانان و مردم استان بوشهر اعلام می‌کنم؛ آیا دولت به وعده‌هایی که مردم داده عمل کرده است؟

مردم در پاسخ جواب خیر دادند.

وی خطاب به دولت یازدهم گفت: رقیب شما در انتخابات کنونی عملکرد 4ساله‌تان است؛ ما رقیب فقر، بیکاری و فساد اداری هستیم.

رئیسی با ابراز اینکه استان بوشهر، نماد مبارزه با استعمار پیر انگلیس و استعمار جهانی از جمله رئیس‌علی دلواری است، خاطرنشان کرد: مردم بوشهر و مبارزانی همچون رئیس‌علی دلواری، الگوی مبارزه در این خطه هستند که تمام مردم از این اقتدار حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

وی اعلام کرد: هرچند ما اهل جنگ و ظلم نیستیم، ولی زیر بار ظلم نمی‌رویم و با ظالم مقتدرانه مبارزه می‌کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه سخنانش گفت: می‌گویند آزادی آقایان و خانم‌ها خدشه‌دار می‌شود. آزادی انسا‌ن‌ها به‌ویژه جوانان در قانون اساسی مورد توجه قرار گرفته و دولت تضمین می‌کند که حق آزادی جوانان، مردم و خانم‌ها و آقایان ضایع نشود.

وی افزود: شما از سمینار حقوق شهروندی رونمایی می‌کنید، مگر مشکل کشور تهیه و نوشتن سند است؟ دولت کار و کرامت براساس برنامه ششم توسعه عمل کرده و با عمل و اقدام مشکلات جامعه را برطرف می‌کند. زمان حرف‌زدن تمام شده و اکنون زمان اقدام و عمل است.

رئیسی خاطرنشان کرد: نه بازگشت به گذشته و نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر به‌نفع مردم در دولت کار و کرامت مورد توجه قرار دارد؛ ما تمام وعده‌هایمان را عملی خواهیم کرد و طبق برنامه تدوین‌شده مشکلات جامعه را برطرف می‌کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: پست، مقام و مدیریت، فکر دولت کار و کرامت نیست بلکه حل مشکلات جامعه از جمله جوانان مورد توجه قرار دارد. دولت کار و کرامت می‌خواهد که مشکل اشتغال همه مردم برطرف و ازدواج جوانان با فراهم کردن تسهیلات لازم حل شود.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 26519

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر