یورش 5 هزار صهیونیست به مقبره حضرت یوسف (ع)/ درگیری در کرانه باختری و قدس

در حالی که امروز صبح، نابلس شاهد یورش پنج هزار صهیونیست به مقبره حضرت یوسف(ع) بود، عصر امروز نیز درگیری‌های شدیدی در کرانه باختری و قدس اشغالی میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیستی رخ داد.

یورش 5 هزار صهیونیست به مقبره حضرت یوسف (ع)/ درگیری در کرانه باختری و قدس

گیلان خبر:صبح دوشنبه (امروز) حدود پنج هزار شهرک نشین صهیونیست با حمایت شدید نظامیان اسرائیلی، به مقبره حضرت یوسف (ع) در نابلس واقع در شمال کرانه باختری یورش بردند .

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، جوانان فلسطینی در خیابان «عمان» نزدیک به مقبره حضرت یوسف تجمع کردند و این خیابان را با تایرهای پلاستیکی مشتعل بستند و اقدام به پرتاب کوکتل مولوتف کردند.

صهیونیست‌ها نیز اقدام به شلیک گلوله جنگی و پلاستیکی، گاز اشک‌آوز و نیز بمب صوتی کردند که طی آن دهها فلسطینی دچار حالت مسمومیت ناشی از استنشاق گاز شدند.

درگیری در کرانه باختری و قدس اشغالی

در همین راستا، امروز عصر درگیری‌های شدیدی میان جوانان فلسطینی تظاهرات‌کننده و نظامیان صهیونیستی در قدس اشغالی و کرانه باختری رخ داد؛ دو جوان از ناحیه پا و شکم مورد هدف گلوله قرار گرفتند و به بیمارستان منتقل شدند.

یک جوان فلسطینی دیگر هم در منطقه «باب الزوایه» مورد هدف گلوله قرار گرفت و مجروح شد. «حی الجبل» در نزدیکی ابودیس قدس اشغالی نیز شاهد درگیری‌هایی از این دست بود.

این تظاهرات‌ها همزمان با سفر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی و قدس صورت گرفت  و در اعلام همبستگی با اسرای فلسطینی بود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26880

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر