نایب رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

عربستان حامی اصلی تروریسم در منطقه است

نایب رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همگان می‌دانند عربستان حامی اصلی تروریسم در منطقه است.

عربستان حامی اصلی تروریسم در منطقه است

گیلان خبر: نایب رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اتفاقات اخیر منطقه خلیج فارس و قطع همکاری ۴ کشور عربستان، مصر، بحرین و امارات با قطر گفت: با توجه به تحولات اخیر منطقه، به خصوص پس از سفر ترامپ به کشور عربستان و برگزاری نشست کشورهای اسلامی-عربی در جده، هدف عربستان ایجاد همگرایی و ائتلاف در راستای اهدافش مبنی بر ایجاد فشار بر جمهوری اسلامی ایران است.

حسین سبحانی نیا ادامه داد: لذا عربستان در این نشست دنبال تحکیم وحدت این ائتلاف بود که برخلاف انتظار کشور قطر از اهداف رژیم آل سعود فاصله گرفت. در حالیکه همگان می‌دانند عربستان حامی اصلی تروریسم در منطقه است.

نماینده سابق مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: باید بدانیم که ریشه اختلافات عربستان و قطر مربوط به زمان کنونی نیست و همواره در مسائل مرزی دچار تنش بوده‌اند.

عربستان حامی اصلی تروریسم در منطقه است

وی در ادامه اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی عربستان تشکیل ائتلاف ضدایرانی در منطقه است در حالی که برخی کشورهای منطقه چنین مسأله‌ای را نمی‌پذیرند چراکه نقش ایران در مقابله با تروریسم بر همگان واضح و آشکار است. بنابراین آل سعود، یک فرافکنی واضح را به اجرا گذاشته است.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال این بوده است تا پای بیگانگان به صورت غیرمنطقی به کشور گشوده نشود. یادآور می‌شوم که واکنش ایران در زمان حمله صدام به کویت منطقی بود که این روش مناسب را برای قطر نیز به کار گرفته است چراکه ابتدا ایران تلاش می‌کند تا به صورت منطقی مشکلات بین قطر و عربستان حل شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: واقعیت امر این است که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه به دنبال سوءاستفاده در منطقه نبوده است و همواره به دنبال صلح و آرامش می‌باشد.


منبع: البرزیان

کد مطلب: 27605

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر