دموکرات‌های کنگره به دنبال برکناری ترامپ به دلیل عدم سلامت روان هستند

دموکرات‌های کنگره در تلاش برای استفاده از متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا برای تشکیل کمیسیونی برای تأیید عدم سلامت روان «دونالد ترامپ» هستند تا بتوانند از این طریق او را برکنار کنند.

دموکرات‌های کنگره به دنبال برکناری ترامپ به دلیل عدم سلامت روان هستند

گیلان خبر: گروهی از دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش هستند متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا که اجازه برکنار کردن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل ناتوانی ذهنی می‌دهد، به جریان بیاندازند.

«جمی راسکین» عضو مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه‌ای را معرفی کرده است که یک کمیته ویژه نظارتی برای تعیین قابلیت ذهنی ترامپ برای ادامه مسئولیت ریاست‌جمهوری آمریکا ایجاد می‌کند و به موجب آن زمینه برای برکناری ترامپ از سمت ریاست‌جمهوری آمریکا طبق متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا را فراهم می‌آورد.

متمم مذکور اجازه حذف رئیس‌جمهوری که از نظر ذهنی مناسب انجام وظایف ریاست‌جمهوری آمریکا نیست را صادر می‌کند.

علاوه بر راسکین، 24 نفر دیگر از نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه مذکور را امضا کرده‌اند که از آن جمله می توان به «جان کونیرز» عضو ارشد کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا و «دبی واسرمن شولتز» رئیس سابق کمیته ملی دموکرات‌ها اشاره کرد.

راسکین که نماینده دموکرات از مریلند است، می‌گوید: «اگر به سابقه و پیشینه اموری که از ماه ژانویه تاکنون به وقوع پیوسته است، نگاهی بیاندازیم، در حقیقت با رخدادهای عجیب و غریبی مواجه هستیم».

لایحه تازه معرفی شده راسکین خواستار ایجاد کمیسیون نظارت بر ظرفیت‌های رئیس‌جمهور می‌شود که این کمیسیون متشکل از اعضایی است که رهبران کنگره آنها را منصوب کرده اند.

بنا به گزارش «فری‌بیکن»، وظیفه کمیسیون مذکور، تعیین سلامت روان ترامپ است و از چهار روانپزشک، چهار پزشک و سه عضو دیگر می‌شود که احتمالاً رئیس‌جمهور سابق، معاون رئیس‌جمهور و یک مقام ارشد از دولت قبل آمریکا می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28618

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر