دادستان تهران: سه نفر از متهمان اهانت به رئیس جمهوری معرفی شدند

دادستان تهران با بیان اینکه گزارش و اطلاعات متهمان اهانت به رئیس جمهوری در راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران، امروز به دادستانی ارسال شد، گفت: سه نفر از متهمان این پرونده معرفی شدند و بقیه هم قرار است معرفی شوند.

دادستان تهران: سه نفر از متهمان اهانت به رئیس جمهوری معرفی شدند

گیلان خبر: در راهپیمایی روز جهانی قدس، عده ای اندک در مسیر راهپیمایی به رییس جمهوری اهانت کردند که این اتفاق مورد انتقاد بسیاری از مسوولان، گروه های سیاسی و مردمی قرار گرفته است.

عباس جعفری دولت آبادی روز یکشنبه در حاشیه همایش سراسری قوه قضاییه در محل اجلاس سران درجمع خبرنگاران افزود: گزارش های وزارت اطلاعات به یکی از شعبات بازپرسی ارجاع خواهد شد.

دادستان تهران با بیان اینکه وانمود شده است تحقیقات انجام شده در این زمینه بدون حکم بود، اظهار کرد: این تحقیقات با حکم قضایی در دادسراها انجام شده و باید به این نکته قانونی توجه داشته باشیم که اگر فردی در ساعاتی به مرکزی هدایت شد بدون مجوز نبوده است و رسانه ها نباید به نفع فرد و یا جناجی خاص فضا سازی کنند.

وی از رسانه ها خواست تا اجازه دهند پرونده مسیر خود را طی کند و دادستانی با دقت و صحت به این پرونده رسیدگی کند.

جعفری دولت آبادی هرگونه فضا سازی در این قضیه را مخدوش دانست و گفت: دادستانی با یک تحقیق جامع و کامل و بدون تضییع حقوق متهم پرونده را رسیدگی می کند و الزاما به گزارش دستگاه ها استناد نمی کنند بلکه بدون هیجان تحقیقات کامل انجام می شود.

وی در عین حال خاطرنشان کرد با برخورد این پرونده این گونه وانمود نشود که حق انتقاد برای کسی وجود ندارد.

** کیفر خواست یاشار سلطانی صادر شد

دادستان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده یاشار سلطانی اعلام کرد محاکمه این فرد انجام می شود اما تاریخ رسمی اعلام نشده و در عین حال کیفر خواست او صادر شده است.

دولت آبادی همچنین درباره رسیدگی به برخی عناصر اصلی داعش در دادستانی تهران، گفت: این تصمیم کلی است و متهمانی که درجه اتهاماتشان بالاست در تهران به پرونده آنان رسیدگی می شود.

وی اظهار کرد پرونده ای در این رابطه تاکنون به تهران ارسال نشده و هنوز پرونده مشخص نیست.

دادستان تهران درباره اینکه با توجه به دستگیری متهم دیگری مرتبط با پرونده نفتی، آیا این متهم در دادگاه تجدیدنظر متهمان ردیف دوم وسوم این پرونده در تاریخ هفدهم تیرماه امسال حضور می یابد یا نه، گفت: دادگاه مذکور مربوط به دو متهمی است که حکمشان در دیوان عالی کشور نقص شده و از آنجا که پرونده مربوط به متهم تازه دستگیر شده هنوز در مرحله تحقیقات است و به صدور کیفر خواست منحر نشده است، او در دادگاه حاضر نخواهد شد.

دولت آبادی درباره اینکه آیا از این متهم به عنوان مطلع در دادگاه دو متهمی که حکمشان در دیوان عالی کشور نقض شده دعوت می شود یا نه،‌اضافه کرد: این به تصمیم دادگاه برمی گردد چون دادگاه برای رسیدگی به پرونده دو متهم دیگر این پرونده برگزار می‌شود.

** حکم بابک زنجانی نهایی است

دولت آبادی در پاسخ به اظهارات پورمختار به نقل از بابک زنجانی مبنی بر اینکه اگر قرار است پول بدهم و بمیرم حاضرم بمیرم اما بدهی را ندهم و اینکه آیاپرداخت بدهی در نقض حکم او تاثیر گذار خواهد بود، اظهار کرد: حکم وی نهایی است، ما پیشتر اعلام کردیم اگر این فرد بدهی خود را بدهد طبق قانون راه هایی برای کمک به محکوم وجود دارد.

وی اضافه کرد: تا زمانی که پولی پرداخت و رد مالی انجام نشده است، برخی حرف‌ها گزافه گویی است.

** پرونده خاوری مفتوح است

دادستان تهران با رد خبر منتفی شدن محاکمه غیابی محمودرضا خاوری یکی از متهمان پرونده سه هزار میلیاردی گفت: پرونده این شخص مفتوح بوده و منتفی نشده است.


منبع:ایرنا

کد مطلب: 28681

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر