معاون وزیر اقتصاد:

ورود به حساب بانکی مردم منتفی شد

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با بیان اینکه ورود به حساب‌های بانکی افراد به‌منظور راستی آزمایی در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها منتفی شده است، گفت: نوسانات نرخ ارز در کوتاه‌مدت است.

ورود به حساب بانکی مردم منتفی شد

  گیلان خبر: معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با بیان اینکه ورود به حساب های بانکی افراد به منظور راستی آزمایی در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها منتفی شده است، گفت: نوسانات نرخ ارز در کوتاه مدت است.
 

  شاپور محمدی امروز در حاشیه اولین جلسه بهبود فضای کسب و کار با فعالان بخش خصوصی با حضور در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت نرخ ارز در بازار و چرایی نوسانات آن طی روزهای اخیر به ایراد سخنانی پرداخت و اظهار داشت: نرخ ارز ممکن است که نوساناتی داشته باشد اما هدف دولت نزدیک کردن نرخ دلار در بازار آزاد با نرخ دلار در بودجه است، به هر حال این نوسانات ارزی کوتاه مدت است.

وی با سکوت درباره سناریوهای احتمالی برای قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی یارانه ها، گفت: طی دو سه روز آینده نرخ های جدید حامل های انرژی اعلام خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد در ارتباط با تعداد ثبت نام کنندگان و انصراف دهندگان از دریافت یارانه نقدی در سال جاری، افزود: انصراف از دریافت یارانه نقدی می تواند تا پایان سال جاری ادامه داشته باشد، ولی به هر حال این مردم هستند که تشخیص می دهند نیازمند دریافت یارانه هستند یا خیر.

محمدی در خصوص برنامه دولت برای ثبت نام مجدد متقاضیان دریافت یارانه و ترغیب مردم برای انصراف از دریافت یارانه نقدی گفت: به هر حال دولت نشان داد که کاملاً به مردم تکیه می کند و با آنها تعامل دارد.

وی با بیان اینکه اقشاری که نیازمند دریافت یارانه نقدی نیستند، ممکن است در آینده نیز انصراف خود را اعلام کنند، تصریح کرد: به هر میزان که از محل انصرافی ها صرفه جویی و درآمد حاصل شود، دولت آن را در بخش بهداشت، تولید و درمان مصرف خواهد کرد.

محمدی درباره برنامه دولت برای راستی آزمایی اطلاعات مردم و جریمه سه برابری افرادی که اطلاعات را به غلط ثبت کرده اند، گفت: دولت در چارچوب قانون عمل می کند و راستی آزمایی نیز در متن قانون دیده شده است. به هر حال، شیوه اجرا در چارچوب قانون خواهد بود، اما اصل مهم اعتماد به مردم و اظهارات آنها است.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر " بر اساس آمارها لازم است ۲۰ میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، اما تاکنون حدود ۱۰ میلیون نفر حذفی اعلام شده است؛ با این آمارها چگونه فاز دوم را اجرا خواهید کرد؟ " توضیح داد: دولت اعلام کرده است که به هر میزان که منابع از این حیث به دست آورد، خدمات خود را بهبود خواهد بخشید، بنابراین هرچه حذفی ها و انصرافی ها بیشتر باشند، امکان ارائه خدمات بیشتر می شود.

وی در ارتباط با ورود دولت به حساب های بانکی مردم به منظور راستی آزمایی در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها گفت: احتمال ورود به حساب های بانکی افراد به هیچ وجه وجود ندارد و دولت اعلام کرده که به اطلاعات اقتصادی افراد و ثبت نام کنندگان ورود نمی کند ولی راستی آزمایی ها تأکید قانون است.

محمدی همچنین در مورد جلسه بهبود فضای کسب و کار تصریح کرد: در حال حاضر براساس آخرین آمارها، رتبه ایران بین ۱۸۹ کشور جهان در حوزه بهبود فضای کسب و کار رتبه ۱۵۲ را در سال ۲۰۱۴ کسب کرده، این در حالی است که این رتبه در سال ۲۰۱۳ بین همین تعداد کشور ۱۴۶ بود که امیدواریم برای سال ۲۰۱۵ این رتبه بهبود یابد. ما درصدد هستیم که شاخص های ۱۰گانه فضای کسب و کار را همچون بخش مالیات، حقوق سهام داران و دسترسی به تسهیلات ارتقا بخشیم.

کد مطلب: 29

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر