پروانه مافی در تذکری شفاهی:

دولت پیش از تبدیل مشکل آلودگی آب‌های جنوب تهران به بحران آن را ساماندهی کند

نماینده تهران در مجلس با اشاره به شرایط نامناسب آبیاری زمین‌های کشاورزی در جنوب تهران، خواستار اقدام دولت در این باره پیش از تبدیل آن به بحران ملی شد.

دولت پیش از تبدیل مشکل آلودگی آب‌های جنوب تهران به بحران آن را ساماندهی کند

گیلان خبر: پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان با اشاره به استقرار بیشترین جمعیت کشور در کلانشهر تهران، عملکردهای زیست محیطی در این کلانشهر را مرتبط با مصالح و منافع ملی خواند و اظهار داشت: یکی از معضلات «موضوع ساماندهی آب و فاضلاب شهر تهران» است که حجم آن حدود 400 میلیون متر مکعب است.

وی به شرایط ویژه آبیاری کشاورزی در جنوب تهران و آلودگی خاک در این منطقه اشاره کرد و گفت: ساماندهی این شرایط با نگرش محلی و منطقه‌ای امکان‌پذیر نیست.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت موضوع ساماندهی آب‌های سطحی نامناسب تهران را پیش از اینکه مبدل به یک بحران ملی شود، ساماندهی کند.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: 100 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرایی شدن ساماندهی ظرفیت‌های زیست‌محیطی در این مقوله نیازمند است که از وزارت نیرو می‌خواهیم که آن را با مدل‌های مختلف سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی حل کند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 29222

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر