نوبخت در نشست خبری:

قرارداد توتال برای نمایندگان مجلس محرمانه نیست

سخنگوی دولت گفت:‌ قرار نیست برنامه را کپی کنیم و در پاکت قرار دهیم و به تک تک وزرا بدهیم بلکه این برنامه از سوی رییس مجلس ابلاغ شده و در سایت قرار داده شده و قانون است و دولت در حال اجرای آن است.

قرارداد توتال برای نمایندگان مجلس محرمانه نیست

گیلان خبر: محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبرى با خبرنگاران اظهارداشت: تا ١٨ تیرماه سال جاری ٥ میلیون و ٧٠٠ هزار تن گندم به ارزش ٧ هزار و ٤٧٠ میلیارد تومان گندم از کشاورزان خریداری شده است؛ تا کنون ٤ هزار و ٣٦٠ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده و ٣ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان دیگردر حال پرداخت است.

 

وی اظهارداشت: ١٧ هزار و ٨٢٦ میلیارد تومان تهسیلات بانکی به ٢٥ هزار و ٣٩٠ بنگاه کوچک و متوسط پرداخت شده است، پیش بینی می کنیم تا پایان سال جاری ٣٧ هزار و ٤٠٠ میلیارد تومان اعتبارات به طرح های عمرانی پرداخت کنیم.

 

نوبخت در ادامه این نشست تصریح‌کرد:‌ به دلیل ایرادات و مشکلاتی که در مصوبه مجلس در رابطه با برنامه ششم دیدیم رییس جمهور در جلسه هیات دولت به وزرا گفت که موانعی که در انجام امور مورد نظر خود در این برنامه وجود دارد را اعلام کنند که بر این اساس فرصت ٥ روزه رییس جمهور برای ابلاغ این برنامه گذشت و طبق رویه قانونی آقای لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی این برنامه را ابلاغ کرده است بنابراین اینکه برخی انتظار دارند رییس جمهور اکنون بیاید این برنامه را ابلاغ کند انتظار خارج از رویه قانونی است.

 

وی ادامه داد:‌ قرار نیست برنامه را کپی کنیم و در پاکت قرار دهیم و به تک تک وزرا بدهیم بلکه این برنامه از سوی رییس مجلس ابلاغ شده و در سایت قرار داده شده و قانون است و دولت در حال اجرای ان است.

سخنگوی دولت یادآور شد:‌ دولت این برنامه را در قالب برنامه یکساله یعنی در چهارچوب قانون بودجه در حال اجرا است به طوری که تمام اهداف و برنامه های پیش بینی شده در برنامه ٥ ساله نیز در قانون بودجه به طور سالانه ذکر و پیش بینی شده است و دولت در حال اجرای آن است.

نوبخت در واکنش به محرمانه خواندن قراردادهای توتال توسط نمایندگان مجلس اظهارداشت: این قرارداد برای نمایندگان محرمانه نیست و می‌توانند از ابزارهای نظارتی خود استفاده کنند؛ همچنین حق تحقیق و تفحص دارند و در این زمینه ه این حق را دارند.

وی ادامه داد: اگر نمایندگان در جایی احساس کردند و یا مداکی که داشتند که کار خلاف قانونی انجام گرفته می‌توانند به دستگاه‌های نظارتی گزارش کنند حتی اگر مدارک فراتر از بخش نظارتی دارند می‌توانند به دستگاه قضایی بدهند.

نوبخت در ادامه این نشست خبری یادآورشد: مجلس به دولت گفته که ٦٥ میلیارد دلار از منابع خارحی استفاده کنید و بخشی از این موارد به بخش خارجی جویند شوید و مشترک سرمایه گذاری کنید وقتی قرار باشد اینکار را انجام دهیم و بلافاصله کسی بگوید اینکاری که دارند انجام میدهند خیانت است، حرف هم که مالیات ندارد تا حداقل ما حواسمان جمع باشد تا کمبود بودجه مان از حرف های مفت تامین کنیم.

وی افزود: بالاخره این ها حرفایی است که زده می شود البته هیچ اشکالی نیست باید نگران باشیم اما اینکه همواره چوب لای چرخ بگذاریم پس چگونه میخواهیم سرمایه گذاری کنیم، پیشنهادمان این است به جای اینکه جلوی کار را بگیرند و طرح سه فوریتی بدهند به قوه قضاییه بروند و اطلاعتشان و مدارکشان را به آنها بدهند، مردم این‌ها را می‌فهمند و مردم از کسانی که در برابر توسعه کشور مانع تراشی می کنند به وقت با آنها تسویه حساب خواهد کرد و مردم نشان دادند و خواهش می‌کنم آزموده را دیگر نیازمایید زیرا مردم نگرانند و الان وقت این حرف ها نیست بارها رهبری تاکید فرمودند که این مناقشات باید کنار گذاشته شود و کارهای بزرگ صورت بگیرد؛ دولت از حاشیه ها کوتاه می آید و به اصل موارد که خدمت به مردم است می پردازد.

سخنگوی دولت یادآور شد: آقای روحانی کارگروهی با مسئولیت انتخاب افراد و معرفی لیست ها برای کابیه آینده تشکیل نداده بلکه افراد و جریان‌های سیاسی حسب ضرورت هایی که تشخیص دادند نسبت به معرفی افراد و ارائه لیست اقدام می کنند که اقای روحانی با استقبال پذیرفتند، ایشان از وزرای فعلی و عملکردشان شناخت کامل دارند و از دیگران خارج از دولت هم شناخت دارند و ممکن است از افرادی که به انها معرفی می شوند نیز در لیست کابینه اینده باشند به هر حال ایشان مصر است جمعی قوی و کارآمد را برای تحقق مطالبات مردم برگزیند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 29229

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر