درپی کاهش بیش از حد حمایت مالی

رژیم صهیونیستی در معرض از دست دادن حق رأی در مجمع عمومی سازمان ملل

رژیم صهیونیستی درپی کاهش بیش‌ از حد هزینه‌های پرداختی به سازمان ملل، در معرض از دست دادن حق رأی در مجمع عمومی قرار گرفته است.

رژیم صهیونیستی در معرض از دست دادن حق رأی در مجمع عمومی سازمان ملل

گیلان خبر: کاهش دوباره کمک‌های مالی رژیم صهیونیستی به سازمان ملل، این رژیم را در معرض از دست حق رای در مجمع عمومی قرار داده است.

رژیم صهیونیستی در تاریخ 16 تیر ماه، برای چهارمین بار در 6 ماه اخیر، هزینه پرداختی به سازمان ملل را به میزان 1 میلیون دلار کاهش داد.

به نوشته وبگاه «جروزالم پست» اگر اسرائیل 10.7 میلیون دلار هزینه‌ای را که باید به سازمان ملل بدهد، برای مدت 2 سال پرداخت نکند، حق رأی در مجمع عمومی را از دست می‌دهد.

«امانوئل نشهون» سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در توضیح کاهش مکرر پرداختی‌ها، به جروزالم پست گفت: «دلیلی ندارد اسرائیل به سازمانی کمک کند که ارگان‌هایش برای رد تاریخ یهودیان و صدمه زدن به دولت یهودی، بصورت خستگی ناپذیر کار می‌کند».

نشهون اما به سوال درباره عواقب این مسئله، آنهم زمانی که رژیم صهیونیستی بشدت درپی کسب کرسی در شورای امنیت سازمان ملل است، پاسخ نداد.

رژیم صهیونیستی طی دو سال اخیر، میزان 10 میلیون دلار از پرداختی‌هایش به سازمان ملل را به بهانه‌های مختلف و برای نشان دادن اعتراض به برخی قطعنامه‌های ضد اسرائیلی کاهش داد. اما آنها مدعی هستند هزینه سال 2016 را بصورت کامل پرداخت کرده‌اند.

از 192 کشور عضو سازمان ملل، فقط دولت لیبی بخاطر مشکلات مالی حق رای در مجمع عمومی ندارد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 29415

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر