برخی مقامات آمریکایی اعلام کردند

صبر ترامپ سر آمده

طبق گفته مقامات آمریکایی، صبر دونالد ترامپ از عدم همراهی چین در قبال فشار بر کره شمالی، رو به اتمام و تحریم‌ها علیه برخی نهادهای چینی در راه است.

صبر ترامپ سر آمده

گیلان خبر: در ادامه اظهارنظرها درباره وضعیت شبه جزیره کره، مقامات آمریکایی از طرح آمریکا برای تحریم شرکتها و بانک‌های چینی خبر دادند.

رویترز در خبری اختصاصی به نقل از دو مقام ارشد آمریکایی  گزارش داده که دولت دونالد ترامپ احتمالا برخی بانکها و شرکت‌های کوچک چینی را به دلیل ارتباطشان با کره شمالی تحریم می‌کند.

این رسانه غربی گزارش داده که اقدامات تازه آمریکا که طی همین چند هفته انجام خواهد شد، موسسات چینی که اصطلاحا «دم دست» هستند را در برخواهد گرفت.

مقامات آمریکایی می‌گویند البته اقدام تنبیهی واشنگتن، «فعلا» شامل بانک‌های چینی بزرگ نخواهد شد.

بنا بر گفته یک مقام آمریکایی، زمانبندی و گستره اقدام واشنگتن در قبال چین، تا حد زیادی به پاسخ پکن در قبال اعمال فشارهای بیشتر علیه کره شمالی بستگی خواهد داشت.

گفته می‌‍شود که آمریکا در حال کار روی لیستی از شرکت‌ها و نهادهای چینی است که «اساسا بیش از 10 شرکت و نهاد» را شامل می‌شود.

یک مقام آمریکایی گفته که «رئیس‌جمهور دارد صبرش را در قبال چین از دست می‌دهد» و اینکه رویکردی تهاجمی‌تر برای تحریم نهادهای چینی البته نه در آینده‌ای دور، وجود خواهد داشت».


منبع: فارس

کد مطلب: 29441

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر