بسیج دانشجویی ۱۴دانشگاه تهران خطاب به سران چهار کشور اروپایی

نقش سران کشورهای اروپایی در ایجاد و پشتیبانی گروه‌های تکفیری بر همگان مبرهن است

بسیج دانشجویی ۱۴دانشگاه تهران در نامه‌ای به سران 4 کشور امضا کننده بیانیه علیه آزمایش ماهواره بر سیمرغ، ضمن اعتراض به فعالیت‌های مداخله جویانه آنها تصریح کردند، نقش غیرقابل انکارتان در ایجاد و پشتیبانی گروه‌های تکفیری از جمله القاعده، النصره، داعش و به آشوب کشیدن خاورمیانه بر همگان مبرهن است.

نقش سران کشورهای اروپایی در ایجاد و پشتیبانی گروه‌های تکفیری بر همگان مبرهن است

گیلان خبر: بسیج دانشجویی دانشگاه‌‌های علوم و تحقیقات، خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی، علوم بهزیستی، علم و صنعت، شهید رجایی، انقلاب اسلامی، شهید مطهری، شمسی‌پور، روابط بین الملل وزارت امور خارجه، شاهد، فرهنگیان تهران، آزاد واحد تهران جنوب و مالک اشتر در نامه‌ای به سران چهار کشور امضا کننده بیانه علیه آزمایش ماهواره بر سیمرغ، اعتراض خود را نسبت به فعالیت های مداخله جویانه آنها ابراز کردند.

 

در ابتدای این بیانیه آمده است: در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که جای ظالم و مظلوم عوض شده است، ایالات متحده آمریکا از ابتدا به عنوان محور شرارت و جنگ افروزی و نسل‌کشی در تمام جهان مطرح بوده است و وسعت شرارت هایش از آمریکای جنوبی تا آسیای شرقی گسترده است، فرانسوی‌ها که اسناد نسل کشی‌هایشان در الجزایر قابل انکار نیست، جاه طلبی‌ها و سیاست‌های استعماری دولت خبیث انگلستان و ادعای دروغینش در عراق نیز بر کسی پوشیده نیست، کشور آلمان نیز به وضوح، به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و فروشندگان سلاح‌های مختلف در سطح جهان شناخته شده است.

 

در بخش دیگری از این نامه تصریح شد: علاوه بر اینها، نقش غیرقابل انکارتان در ایجاد و پشتیبانی گروه های تفکیری از جمله القاعده، النصره، داعش و به آشوب کشیدن منطقه خاورمیانه بر همگان مبرهن است. اما جهموری اسلامی ایران به عنوان کشوری که هرگز به هیچ کشور دیگری تجاوز و تعدی نکرده و در عین حال از ابتدا قربانی جنایات و نسل کشی‌ها و دخالت‌های شما بوده است؛ چه در هشت سال جنگ مسلحانه که خودتان و تمامی ایادی منطقه‌ای تان تمام تلاش خود را برای نابودی مردم این کشور کردید و چه در سال های بعد از جنگ که به حمایت های همه جانبه از گروهک‌های تروریستی داخلی و خارجی پرداختید.

همچنین در ادامه این نامه تاکید شد: چطور با این سابقه ننگین و وقیحانه تلاش یک ملت برای کسب حق مسلم خود که همان استقلال و پیشرفت همه جانبه است را نقض قوانین حقوق بشر می خوانید؟ کشوری که به دنبال فن آوری‌های صلح آمیز و در خدمت بشریت است و با کمال حسن نیت تمام فعالیت‌های هسته‌ای خود را در مقابل بررسی‌های آژانس قرارداده و به اذعان دولت‌های متبوعتان و استناد گزارش‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ تخلفی در اجرای تعهدات خود نداشته است.

 

در انتهای این نامه تاکید شد: بسیج دانشجویی ضمن تشکر از اقدام به موقع، آگاهانه و انقلابی دولت جمهوری اسلامی ایران که با تکیه بر توان ملی در راستای رشد و پیشرفت علم و فناوری گام نهاده و موجب تقویت عزت و استقلال ایران اسلامی گردیده است، حمایت کامل خود را از هرگونه واکنش نسبت به اقدامات مداخله جویانه دولت‌های استکباری اعلام می‌دارد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30452

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر