رایزن ایران در الجزایر: ایران از متحدانش دست نمی‌کشد

رایزن ایران در الجزایر ضمن اعلام آمادگی کشورش برای دفاع از الجزایر در برابر خطراتی که ثبات و امنیت این کشور را تهدید می کند، گفت: صهیونیست‌ها در پس توطئه‌ها برای تفرقه بین شیعه و سنی در جهان اسلام هستند.

رایزن ایران در الجزایر: ایران از متحدانش دست نمی‌کشد

گیلان خبر: روزنامه «القدس العربی» گفت‌وگویی از وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر با پایگاه خبری «الجزائر1» با عنوان «آمادگی ایران برای دفاع نظامی از الجزایر» منتشر کرد.

بنا بر این گزارش، علی موسوی در حاشیه دهمین جشنوار فیلم عربی تاکید کرد: در صورتی که الجزایر با هر خطری روبه‌رو شود که امنیت و ثبات آن را تهدید کند ایران به هیچ قیمتی دست از متحدان خود نخواهد کشید و آماده است همه امکانات نظامی خود را در اختیار الجزایر قرار بدهد.

این دیپلمات ایرانی همکاری آتی کشورمان با الجزایر را بخصوص در زمینه‌های فرهنگی، هنری یا اقتصادی و علمی بزرگ خواند و گفت: ایران در زمینه‌های مختلف، مسائل زیادی برای ارائه به الجزایر دارد.

موسوی با اشاره به تلاش برخی طرف‌ها برای تضعیف همکاری بین ایران و الجزایر از طریق شایعه‌پراکنی در خصوص وجود کشمکش بین اهل تسنن و شیعه گفت: هنوز زمینه‌های زیادی برای همکاری دو کشور وجود دارد که در آینده نزدیک تقویت خواهد شد.

موسوی گفت: توطئه‌ای بزرگ علیه جهان عربی و اسلامی وجود دارد و صهیونیست‌هایی در پس آن هستند که از وحدت تلاش های کشورهای عربی و اسلامی هراس دارند.

دیپلمات ایرانی تصریح کرد: در واقع صهیونیست‌ها با کوبیدن بر طبل فتنه فرقه‌گرایی مردم را از دشمنانی خیالی که در واقعیت وجود ندارند می‌ترسانند تا دوست را دشمن و دشمن را دوست قرار دهند اما الجزایر بزرگ‌تر از چنین توطئه‌هایی است، چون تجربه‌های تلخی را تجربه کرده اما سربلند از آن بیرون آمده است.

موسوی اظهار داشت: الجزایر کشوری عادی نیست بلکه بخصوص در مساله فلسطین از مواضع بزرگی برخوردار است به گونه‌ای که الجزایر ضمن حفظ حاکمیت و استقلال در مواضع خود اصل دخالت نکردن در امور دیگران را اعمال کرده است.

وی ضمن ابراز خرسندی ایران از مواضع الجزایر گفت: ارتش الجزایر نمونه استقامت و قدرت است علاوه بر اینکه در مسائل عربی و اسلامی و به طور کلی مسائل عادلانه مواضع افتخارآمیزی دارد.

 

وابسته فرهنگی ایران تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران با همه توانمندی خود در زمینه‌های فناوری و فکری و توانمندی نظامی در اختیار الجزایر است تا با هر خطری که امنیت این کشور را تهدید می‌کند روبرو شود.

موسوی گفت: همان گونه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران آیت الله خامنه ای در دیدار با عبدالمالک سلال، نخست وزیر سابق الجزایر فرمودند ایران هرگز از متحدان خود دست نمی‌کشد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30457

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر