اسداللهی:

گزارش میزان تحقق وعده‌های وزیران به رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس ارسال می‌شود

معاون نظارت مجلس به تدوین گزارشی با موضوع میزان عملیاتی شدن وعده‌های وزیران اشاره کرد و گفت: این گزارش نیز در روزهای ابتدایی آغاز به کار دولت دوازدهم نهایی شده و برای رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس ارسال می‌شود.

گزارش میزان تحقق وعده‌های وزیران به رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس ارسال می‌شود

گیلان خبر: غلامرضا اسداللهی معاون نظارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند تدوین گزارشی در این معاونت با موضوع آسیب‌شناسی ابزارهای نظارتی نمایندگان گفت: در این گزارش به این موضوع پرداخته‌ایم که چرا از میان حدود 3 هزار سؤال مطرح شده در مجلس نهم از وزرا تنها حدود 26 مورد از آنها در جلسه علنی قانع نشدند.

وی با ذکر این نکته که این گزارش تا یک ماه آینده نهایی خواهد شد در ادامه به تدوین گزارش دیگری با موضوع میزان عملیاتی شدن وعده‌های وزیران اشاره کرد و اظهار داشت: این گزارش نیز به احتمال زیاد در روزهای ابتدایی آغاز به کار دولت دوازدهم نهایی شده و برای نمایندگان مجلس و نیز رئیس‌جمهور ارسال می‌شود.

اسداللهی از تدوین گزارش دیگری در معاونت نظارت مجلس خبر داد و گفت:‌ موضوع این گزارش تعیین میزان فراوانی سؤالات نمایندگان از وزیران در موضوعات مختلف است که تا یک ماه آینده برای رئیس جمهور و رئیس مجلس ارسال خواهد شد.

وی درباره مأموریت رئیس مجلس به معاونت نظارت جهت پیگیری عدم ابلاغ قانون برنامه ششم توسعه توسط رئیس جمهور به دستگاه‌ها گفت:‌ معاونت نظارت مبادرت به استخراج برنامه ششم کرده و طبق دستور رئیس مجلس قرار شد به‌طور مجزا و به تفکیک موضوعی به کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارائه شود تا هر کمیسیون بخش مربوط به خود را پیگیری کند.

 معاون نظارت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معاونت نظارت نیز به موازات کمیسیون‌ها موضوع عدم ابلاغ قانون برنامه ششم توسعه را به دستگاه‌ها پیگیری کرده و گزارش آن را به رئیس جمهور و یا معاون اول رئیس جمهور ارسال می‌کند.

وی در ادامه اظهار داشت: دیگر گزارشی که معاونت نظارت مجلس در حال تکمیل آن است مربوط به عملکرد دستگاه‌ها در زمینه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر است.

 معاون نظارت مجلس شورای اسلامی گفت:‌ پس از 28 نوبت نشست با سازمان بازرسی کل کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس و دیگر نهادها گزارش نهایی آن برای نمایندگان مجلس ارسال می‌شود تا از این طریق تلنگری به دستگاه‌ها جهت اجرای کامل‌تر قانون مزبور باشد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30548

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر