پیشنهاد یمن به عربستان: در موسم حج جنگ متوقف شود

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، عربستان را دعوت کرد که به ماه‌های حرام احترام بگذارد و اجازه بدهد که با آتش‌بس در موسم حج، حجاج یمنی نیز به مکه بروند.

پیشنهاد یمن به عربستان: در موسم حج جنگ متوقف شود

گیلان خبر: «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن از عربستان خواست تا مانع ادای فریضه حج یمنی‌ها نشود.

الحوثی در مطلبی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد، عربستان را به امضای توافق آتش‌بس واقعی دعوت کرد و از این کشور خواست تا راه را برای حجاج یمنی جهت ادای فریضه حج که رکنی از ارکان اسلام است، باز کند.

الحوثی نوشت: عربستان را به امضای آتش‌بس عملی در بیت الله الحرام که همه را در همه محورهای نبرد و رویارویی نظامی به عدم ادامه جنگ و شکستن محاصره و اجازه به یمنی‌ها برای ادای حج متعهد می‌کند، فرا می‌خوانم تا ماههای حرام به پایان برسد و احترام آن که خدا احترامش کرده، حفظ شود.

عربستان از فروردین سال 1394 یمن را آماج حملات خود قرار داده و پیش از این نیز ریاض به درخواست‌ها برای توقف جنگ در ماههای حرام و همچنین ماه رمضان بی‌توجهی کرده بود. 

الحوثی با بیان اینکه عربستان در دو سال گذشته مانع یمنی‌ها برای ادای فریضه حج شده گفت که «عربستان است که جنگ را تحمیل کرده و توقف آن را رد می‌کند یا به آتش‌بس‌ها پایبند نیست... همه این را می‌دانند». 

این مقام عالی‌رتبه یمنی گفت، همانطور که عربستان مسئول تبعات جنگ است، مسئول عدم ادای حج یمنی‌ها هم هست.

شبکه خبری المسیره یمن نیز با انتشار این خبر تأکید کرد که عربستان فریضه حج را در امور سیاسی دخیل می‌کند و در همین ارتباط اکنون مانع حج حجاج قطری نیز شده است. 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30549

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر