معاون رئیس‌جمهور آمریکا:

مسکو باید رفتارش را در زمینه ایران، اوکراین و کره شمالی تغییر دهد

معاون رئیس جمهوری آمریکا به شبکه فاکس‌نیوز گفت: دونالد ترامپ تاکید کرده که خیلی زود طرح تحریم‌های کنگره علیه روسیه را امضا خواهد کرد.

مسکو باید رفتارش را در زمینه ایران، اوکراین و کره شمالی تغییر دهد

گیلان خبر: مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا به شبکه فاکس نیوز گفت که دونالد ترامپ تاکید کرده که خیلی زود طرح تحریمهای کنگره علیه روسیه را امضا خواهد کرد.

طرح جامع تحریمهای روسیه، ایران و کره شمالی هفته گذشته در مجلس نمایندگان آمریکا و سپس در سنا به تصویب رسید.

طرح اولیه تنها شامل تحریمها علیه ایران بود اما نمایندگان دموکرات به شرط اینکه تحریمها علیه روسیه نیز در آن گنجانده شود موافقت کردند که ان رای مثبت دهند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که به تازگی با ولادیمیر پوتین دیدار و گفتگو کرده بود مخالف اعمال تحریم علیه مسکو بود و گفته میشد که ان را وتو خواهد کرد.

با این حال کاخ سفید اخیرا اعلام کرد که به دلیل تغییرات مورد نظر ترامپ وی احتمالا این طرح را امضا خواهد کرد.

 

پنس که به استونی سفر کرده است همچنین به خبرنگاران گفت: من و آقای رئیس جمهور خیلی امیدوار هستیم که رفتار متفاوتی از دولت روسیه در آینده ببینیم، در ارتباط با اوکراین، و در ارتباط با حمایت از رژیمهای سرکش مانند ایران و کره شمالی. 

وی افزود: اگر روسیه رفتارش را تغییر دهد رهبری آمریکا میتواند روابط خود را با مسکو بهبود ببخشد چرا که به نفع هر دو طرف و به نفع صلخ و ثبات در منطقه و جهان است.

معاون رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: ترامپ بارها تایید کرده است که روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مداخله کرده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30550

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر