حمایت آمریکا از عربستان عامل جنگ فاجعه بار یمن

نشریه آمریکایی "نشنال اینترست" هشدار داد که حمایت آمریکا از عربستان باعث بروز جنگ فاجعه باری در یمن شده است و احتمال فاجعه مشابهی در بحرین وجود دارد.

حمایت آمریکا از عربستان عامل جنگ فاجعه بار یمن

گیلان خبر: شریه آمریکایی "نشنال اینترست" در مقاله‌ای به قلم "متئو بیتی" از سیاست خارجی واشنگتن و حمایتش از هم پیمانان آمریکا از جمله عربستان انتقاد کرد و نوشت: حمایت واشنگتن از ریاض باعث بروز جنگ فاجعه باری در یمن شده است و احتمال فاجعه مشابهی در بحرین وجود دارد.

این نویسنده افزود: آمریکا باید از حمایت از سیاست های ماجراجویانه برخی هم پیمانانش در خاورمیانه دست بردارد زیرا این سیاست ها واقع‌گرایانه نیستند و به فجایع انسانی و ایجاد دشمنی علیه ملت آمریکا می انجامد.

وی تصریح کرد: همانطور که حمایت آمریکا از سیاست های عربستان باعث وقوع هرج و مرج و دشمنان در یمن شده است؛ طولی نکشید که همین سیاست عربستان باعث چیزی مشابه در شرق عربستان و در بحرین شد.

متئو بیتی به شکایت جوامع شیعه از تبعیض اجتماعی اقتصادی علیه خود در عربستان و بحرین اشاره کرد و نوشت: ادعای عربستان مبنی بر اینکه رهبر جهان اهل سنت است؛ حتی در درون خود این جهان نیز از اجماع نظر برخوردار نیست. اختلاف کنونی عربستان با ترکیه و قطر خود گواه این مدعا است.

این نویسنده خاطرنشان کرد: حمایت عربستان از ایدئولوژی های سلفی مسلحانه ادعای این کشور مبنی بر میانه روی خود را با شک و تردید روبرو می کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 30570

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر