تخلیه جبهه‌النصره از ارتفاعات «عرسال» به پایان رسید

منابع خبری بامداد پنجنشنبه گزارش دادند آخرین اتوبوس حامل اعضای گروه تروریستی جبهه‌النصره و خانواده‌های آنها ارتفاعات عرسال لبنان را ترک کردند.

تخلیه جبهه‌النصره از ارتفاعات «عرسال» به پایان رسید

گیلان خبر: با خروج آخرین اتوبوس حامل اعضای «جبهه‌النصره» و خانواده‌های آنها از ارتفاعات «عرسال» لبنان، عملیات تخلیه این گروه تروریستی به پایان رسید. 

این خبر را شاخه رسانه‌ای نیروهای مردمی سوریه موسوم به «الاعلام الحربی المرکزی» بامداد پنجشنبه اعلام و اضافه کرد خروج 7 هزار و 777 نفر از ارتفاعات عرسال به ادلب با 116 اتوبوس و 17 آمبولانس انجام شد.

حزب‌الله لبنان روز دوشنبه از آغاز مرحله دوم توافق با جبهه النصره در تپه‌های عرسال خبر داده بود. این توافق با نظارت دستگاه امنیت لبنان و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اجرایی می‌شود.

این توافق پس از چند روز نبرد گسترده و پیشروی نیروهای مقاومت لبنان علیه تروریست‌های جبهه‌النصره در منطقه کوهستانی عرسال در مرز سوریه و لبنان به انجام رسید. حزب‌الله موافقت کرد در صورت آزادی اسرای این گروه و تحویل اجساد اعضای کشته شده خود، به اعضای این گروه تروریستی اجازه خروج از مرزهای شرقی لبنان و انتقال به استان ادلب سوریه داده خواهد شد.

عرسال از جمله پرتنش‌ترین مناطق بین مرزهای لبنان و سوریه بوده و برای قاچاق سلاح نیز از این منطقه استفاده شده است. قبل از این توافق حزب‌الله توانست در عملیاتی بیشتر این منطقه را به کنترل خود درآورد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30727

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر