اظهارات عجیب سریع القلم؛

هر دم از باغ اصلاح طلبان بری می رسد

سریع القلم با صراحت به موضوع "فاصله گرفتن از کانون مدارهای حساسیت آمریکا" سخن می گوید، اما سوال اینجاست این کانون چه معنی می دهد؟

هر دم از باغ اصلاح طلبان بری می رسد

گیلان خبر: اصلاح طلبان همواره در زدن حرفهای دارای ایهام و ابهام دستی بر آتش دارند، اخیرا محمود سریع‌القلم که از تئوریسین های  اصلاح‌طلب  است در یادداشتی با عنوان " آیا سیاست خارجی ما موفق است" درباره سیاست خارجی دولت مطالبی نوشته است.

 در بخشی از این یادداشت آمده "با توجه به حساسیت‌های تاریخی و سیاسی، بهترین شرکای تجاری، اقتصادی و سرمایه‌ای برای ما، کشورهای غرب اروپا و ژاپن هستند زیرا که توان سیاسی و نظامی آن‌ها بسیار محدود است. اما برای اینکه این امر تحقق پیدا کند، به نظر می‌رسد کشور نیاز به فاصله گرفتن از کانون مدارهای حساسیت‌ آمریکا را دارد. در داخل کانون مدارهای حساسیت آمریکا بودن، کشور را در سطح حفظ امنیت ملی نگه می‌دارد؛ وضعیتی که بسیاری از کشورهای منطقه را خوشحال می‌کند زیرا فرصت پرداختن به اقتصاد ملی، تعامل سازنده و افزایش ثروت ملی را از ما می‌گیرد. بدون سرمایه و امکانات، فرهنگ و تمدن نیز رو به افول می روند. آحاد جامعه هم مجبور می‌شوند در حد بقا زندگی کنند."

سریع القلم در این یادداشت با صراحت به موضوع "فاصله گرفتن از کانون مدارهای حساسیت آمریکا" سخن می گوید، اما سوال اینجاست این کانون چه معنی می دهد؟

یعنی هر جا عمل ما مخالف تفکر و عمل امریکایی ها بود باید فاصله بگیریم؟ یعنی در مقابل هر نوع زورگویی که سردمداران کاخ سفید و سیاست مداران ایالات متحده در نظر دارند باید کوتاه آمد؟

بسیاری از موضوعات جزو سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بارها مقام معظم رهبری در سخنرانی های مختلف بر ضرورت این مسائل مانند دفاع از حرم، حمایت از بیداری اسلامی، حمایت از مظلومان،دشمنی با رژیم صهیونیستی و ... سخن گفته اند و تاکیدات فراوان دارند.

این سیاست های کشور و نظام اسلامی که از مبانی انقلاب سرچشمه می گیرد و در سخنان امام خمینی(ره) نیز بارها بر آن تاکید شده باعث عصبانیت زورگویان و استکبار جهانی همچون آمریکایی ها است و حالا آقای سریع القلم دم از فاصله گرفتن از کانون مدار حساسیت آمریکا می زند؟

این کانون مدار حساسیت چه قدر است؟ هر جا حرف حق زده می شود و یا جلوی ظلم ایستادگی می شود، آمریکایی ها جیغ بنفش می کشند ، سوال از آقای سریع القلم این است آیا باید دست از آرمانها برداشت چون در کانون مدار حساسیت امریکایی ها قرار نگیریم؟

منبع: افکار نیوز

 

کد مطلب: 30732

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر